A Milli Takıma Yapılanlar İçin Türkiye’den İzlanda’ya Nota Verildi

Türkiye, İzlanda’da bir havaalanında A milli futbol takımının gördüğü olumsuz muameleye ilişkin İzlanda’ya nota verdi. Verilen notada yapılan muamele kınanırken, konu ile ilgili güvenlik önlemlerinin artırılması istenendi.

A milli futbol takımı 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri H grubunda İzlanda ile yapacağı karşılaşma için dün İzlanda’ya gitti. Keflavik Havalimanı’na gelen milli takım kafilesi İzlandalı yetkililer tarafından ülkeye girişleri sırasında 3 saatten fazla süre boyunca havalimanında bekletildi. A milli takımın havaalanında gördüğü kötü muamele nedeniyle Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği aracılığıyla İzlanda’ya durumu kınayan bir nota verildi.

SAYGISIZ VE SALDIRGAN TAVIRLAR

İzlanda’ya verilen notada A milli futbol takımının ülkeye girişi sırasında uzun süre İzlandalı yetkililer tarafından pasaport kontrolünde bekletilmesine, saygısız ve saldırgan tavırlar ve eşyalarının detaylı olarak aranmasına dikkat çekildi.

A milli futbol takımından yönelik olarak yapılan bu eylemler notada kınanırken, aynı zamanda ek güvenlik önlemleri alınması istendi.

Türkiye’nin olsa Büyükelçisi Fazlı çorman, İzlanda’ya doğru yola çıkarak bizzat Türkiye’nin rahatsızlığına bulamak ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla harekete geçti.

Diğer yandan konu hakkında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da İzlanda dışişleri bakanı ile görüşeceği belirtildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.