ABD Başkanı Trump’tan Meksika’ya Tehdit! Eğer Anlaşmazlarsa…

ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi gününe kadar Meksika ve ABD arasında anlaşma sağlanamaması durumunda, Meksika'nın Pazartesiden itibaren yüzde 5’lik göçmen vergisi ödemeye başlayacağını duyurdu.

 ABD Başkanı Trump’tan Meksika’ya Tehdit! Eğer Anlaşmazlarsa…

07.06.2019 - 23:13

Güncelleme : 07.06.2019 - 23:15

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından bir açıklama yaparak, Meksika ve ABD arasında pazartesi gününe kadar anlaşma sağlanamaması durumunda Meksika’ya uygulanacak olan “yasa dışı göçmen”  vergisini duyurdu.

ABD ve Meksika arasında anlaşma sağlanması durumunda bu ülkenin üst düzeyde çiftlik ve tarım ürünü almaya başlayabileceğine dikkat çeken Trump, “Meksika ile anlaşmamız için ortada iyi bir şans var.” ifadelerini kullandı.

PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR ZAMAN VERDİ

Trump Twitter hesabından yaptığı açıklamanın devamında, “Eğer Meksika ile anlaşma sağlayamazsak, Meksika pazartesi günü yüzde 5’lik gümrük vergilerini ödemeye başlayacak.” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, demokratlara da ABD’nin göçmen politikaları konusunda yüklenerek, “Demokratlar, göçmenlik yasa tasarısı konusunda iyi ve somut hiçbir şey yapamıyorlar.”  değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.