ABD’den İlk S-400 Yaptırımı Geldi

Rusya’dan alınan S-400 ile ilgili yaptırım tehdidinde bulunan Washinton yönetiminden ilk hamle geldi. ABD’de bulunan ve F-35 savaş uçağı eğitimi alan Türk pilotlara yenilerinin eklenmemesi yönünde karar aldı.

Reuters haber ajansında yer alan iddiaya göre, Türkiye’nin Rusya’dan almak için anlaştığı S-400’lerden vazgeçmemesi anlaştığı nedeniyle, ABD yeni pilot eğitimlerini durdurdu.

ABD’nin Arizona eyaletindeki Luje Hava Üssü’nde Türk Silahlı kuvvetlerine bağlı pilotlar F-35’in kullanımı ve bakımı konusunda eğitim alıyor. ABD’li bir kaynak Reuters’a yaptığı açıklamada, Washington’un verdiği bu kararını şu anda eğitim almaya devam eden mevcut personel ile ilgisinin olmadığını, şu anda Arizona’da bulunan Türk pilotların eğitime devam edeceklerini söyledi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK
İsmim Mehmet 29 yaşındayım. Uzun yıllardır web sektöründe haber ve içerik siteleri yönetiyorum. Güncel konular objektif haberler için aktuel.net sitemizi kurduk. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tarafsız haber, hür yorum mantığı ile hareket ederek sizlere gündem haberlerini ulaştırmaya çalışıyoruz.
https://www.aktuel.net/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.