Adalet Bakanı Açıkladı! Adalet Bakanlığı 2019 Personel Alımı ile 11 bin 78 Kişi İstihdam Edilecek!

Adalet bakanı Abdülhamit Gül, 2019 yılında Adalet Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan personel alımına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakan Gül açıklamasında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 2019 yılında 11 bin 78 personel istihdam edileceğini duyurdu.

 Adalet Bakanı Açıkladı! Adalet Bakanlığı 2019 Personel Alımı ile 11 bin 78 Kişi İstihdam Edilecek!

21.05.2019 - 18:21

Güncelleme : 21.05.2019 - 18:22

Adalet bakanı Abdülhamit Gül son dakika açıklaması yaparak 2019 yılında Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 11 bin 78 personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Gül alınacak olan personellerin,  Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

YENİ PERSONEL TALEPLERİ ONAYLANDI

Twitter hesabından Adalet Bakanlığı Personel alımına ilişkin bir paylaşım yapan Bakan Gül, Yeni personel alımı taleplerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını da dile getirdi. Açıklamasının devamında adliyelerde, Bakanlık merkez teşkilatında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde toplam 11 bin 78 personel istihdam edeceklerini dile getiren Gül, yapılacak olan personel alımının zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek pozisyonlarında olduğunu ifade etti.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak sorusuna da yanıt veren bakan Gül, yıl içerisinde personel alımına ilişkin ilamların açılacağını ve başvuru tarihlerinin ilerleyen günlerde duyurulacağını ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.