Adalet Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Başlıyor ve Şartları Neler?

Adalet Bakanlığı personel alımları her sene olduğu gibi bu sene de adayların sabırsızlıkla beklediği kamu personeli alım ilanlarından olmaya devam ediyor. Peki Adalet Bakanı Gül bu konuda hangi açıklamalarda bulundu? İşte detaylar!

11.05.2019 - 15:10
17.05.2019 - 23:44
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Adalet Bakanı Gül 2019 yılı için Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere zabıt katibi, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför, hizmetli, teknisyen ve birçok kadroda personel alımı yapılacağını söyleyerek “81 milyon bizden adalet bekliyor. Personel sayımız ile birlikte hizmet kalitemizi de arttıracağız. Adalet gecikmez tez verilmeli.” ifadelerini kullanmıştı.

ADALET BAKANLIĞI 10 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN? 

Son yıllarda Adalet Bakanlığına on binlerce personel alımı yapılmıştı. Bakan Gül 2019 yılında da 10 bin Adalet Bakanlığı personel alımı yapılacağı müjdesini adaylara şu ifadelerle müjde etmişti;

“Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır. İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak”

ADALET BAKANLIĞI 10 BİN PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

Adalet Bakanlığı personel alımı şartları her kadroya göre farklılık göstersene genel istenilen nitelikler aşağıdaki gibidir. Ayrıca bazı alımlarda yaş şartı bulunurken, infaz koruma memuru alımında erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak şartı yer alır.

  • T. C. vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum sayılmamak.
  • Affa uğramış olsa bile hiçbir suça bulaşmamış olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından temiz çıkmak.
  • Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
  • Kamu Personeli Seçme Sınavı en az 70 puan almış olmak.
  • En az lise ya da dengi okullardan mezun olmak.
  • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.

Personel Alımları & Tüm İlan ve Haberlerden Haberdar Olmak İçin Grubumuza Katılabilirsiniz. Grubumuza katılmak için tıklayınız.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim