Adana ve Şanlıurfa’da PKK Propagandası Yapanlara Operasyon: 24 Gözaltı

Adana ve Şanlıurfa’da terör örgütü PKK propagandası yaparak örgüte eleman kazandırdığı öne sürülen ikisi Suriyeli 24 şüpheli gözaltına alındı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Adana’da ve Şanlıurfa’da, terör örgütü PKK propagandası yaptığı ve örgüte eleman kazandırdığı öne sürülen şüphelilere yönelik şafak baskını düzenledi. 26 ayrı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen baskınlarda 24 şüpheli gözaltına alındı.

2’Sİ SURİYE UYRUKLU 24 KİŞİ GÖZALTINDA

Operasyona özel harekat polisleri de katılırken örgüte eleman kazandırdığı iddia edilen ikisi Suriyeli 24 şüpheli gözaltına alındı. Polis ekiplerinin şüphelilerin evinde yaptığı aramada bir ruhsatsız av tüfeği, 3 kurusıkı tabanca ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Şüphelinin gözaltına alındıktan sonra adli tıp biliminde sağlık kontrolünden geçirildikleri ve sorgulanmak üzere emniyete götürüldükleri öğrenildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.