Afrin’de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyı Gerçekleştiren Teröristler Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Afrin'de terör örgütü PKK/YPG tarafından bugün Tel Rıfat bölgesinde gerçekleştirilen terör saldırısının ardından kaçan teröristlerin yerinin belirlendiği ve ağır silahlarla şekilde atış altına alındığı belirtildi.

09.06.2019 - 20:42
09.06.2019 - 20:42
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yoğun Atış sonucunda saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirildiği ve şehit olan Kahraman askerin kanın yerde kalmadığı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasının devamında, “Bölgedeki terörle mücadelemiz son terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

1 ASKER ŞEHİT OLMUŞ, 4 ASKER YARALANMIŞTI

Bugün Afrin’de Zeytindalı Harekatı Bölgesi’nde teröristler tarafından düzenlenen roketli saldırıda 5 asker yaralanmıştı. Yaralı askerler bölgeden alınarak Öncüpınar sınır kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorların bütün çabasına rağmen yaralı askerlerden biri kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralanan 4 askerin ise hastanede tedavileri sürüyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim