Afrin’de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyı Gerçekleştiren Teröristler Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Afrin'de terör örgütü PKK/YPG tarafından bugün Tel Rıfat bölgesinde gerçekleştirilen terör saldırısının ardından kaçan teröristlerin yerinin belirlendiği ve ağır silahlarla şekilde atış altına alındığı belirtildi.

 Afrin’de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyı Gerçekleştiren Teröristler Öldürüldü

09.06.2019 - 20:42

Güncelleme : 09.06.2019 - 20:42

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yoğun Atış sonucunda saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirildiği ve şehit olan Kahraman askerin kanın yerde kalmadığı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasının devamında, “Bölgedeki terörle mücadelemiz son terörist de etkisiz hale getirilene kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

1 ASKER ŞEHİT OLMUŞ, 4 ASKER YARALANMIŞTI

Bugün Afrin’de Zeytindalı Harekatı Bölgesi’nde teröristler tarafından düzenlenen roketli saldırıda 5 asker yaralanmıştı. Yaralı askerler bölgeden alınarak Öncüpınar sınır kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorların bütün çabasına rağmen yaralı askerlerden biri kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralanan 4 askerin ise hastanede tedavileri sürüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.