Ak Partili Vekilden 13 Yaşındaki Çocuğu Müslüman Yapan Nihat Hatipoğlu’na Sert Tepki!

Partisi'nden istifa ettiği iddia edilen AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu’na tepki gösterdi. 13 yaşında bir erkek çocuğunu canlı yayında ailesinden habersiz Müslüman yapan Nihat Hatipoğlu'na bu durumu hiç yakıştıramadım söyleyen Yeneroğlu çok üzüldüğünü ifade etti.

15.05.2019 - 11:25
15.05.2019 - 11:25
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu canlı yayında 13 yaşındaki bir erkek çocuğunu ailesinden habersiz şekilde Müslüman yaptığı iddia edilen ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’na tepki gösterdi.

“ASIL SORUN EMPATİ YOKSUNLUĞU”

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Nihat hocaya yakıştıramadım ve üzüldüm. Ailesinin rızası olmaksızın 13 yaşındaki bir Müslüman çocuğun Hristiyanlar tarafından vaftiz edilmesi durumunda ne hissedersem, bu görüntüler karşısında aynı hissiyatı taşıdım. İstismar mutlaka bir boyutu. Asıl sorun empati yoksunluğu.” dedi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

ATV’de Ramazan programı yapan ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu canlı yayında adının Arthur olduğu iddia edilen 13 yaşındaki bir erkek çocuğuna kelime-i şahadet getirerek Müslüman yapmıştı. Canlı yayın sırasında çocuğun ailesinin olaydan haberdar olduğu söylenmişti Fakat daha sonra aile Tepki göstererek konu hakkında bilgileri olmadığını açıklamıştı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim