Akit TV Haber Müdürü Murat Alan Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevli komutanlara yönelik söylediği sözler nedeniyle Akit TV Haber Müdürü Murat Alan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Yetkisizlik kararı verilen dosya Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Akit TV haber müdürü Murat Alan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevli komutanlara yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle soruşturma başlatıldı. Dosyada yetkisizlik kararı verilmesi üzerine dosya, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Şikayet üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada dosyada yetkisizlik kararı verildi. Verilen karar doğrultusunda dosya kanalın merkezinin bulunduğu yerde yetkili olan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLAMIŞTI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından iki gün önce yapılan açıklamada; “1 Haziran 2019’da Akit TV’de yayımlanan bir programda, TSK’de görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözler” Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmişti.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.