Ankara’da Sel Felaketinde Son Anda Polisler Tarafından Kurtarılan Anne ve Kızı Konuştu

Ankara’da dün aniden bastıran sağanak yağışın ardından yaşanan sel felaketinde suyla kaplanan evlerinde tam boğulmak üzere oldukları sırada polis tarafından kurtarılan Nurgül Artan (46) ve kızı Sude Oğuzman (17) başlarından geçen korkunç olayı anlattı. Bağırıp çığlık atmalarına rağmen kimse seslerini duymayınca artık umudu kestiklerini söyleyen Sude Oğuzman, çaresizce annesi ile birlikte ölümü beklemeye başladıklarını ve dışarıdan gelen polisler sayesinde hayatta kaldıklarını söyledi.

Başkent Ankara’da dün öğleden sonra etkili olan sağanak yağışların neden olduğu sel felaketinde evlerinde mahsur kalan Nurgül Artan ve kızı Sude Oğuzman 2 polis tarafından kurtarılmıştı. Bodrum kattaki evlerinin su basan anne kız, kendilerini kurtaran polislerle bir araya geldi. Komiser Yardımcıları Hakan Gür ve Kadir Gönüllüer’e teşekkür eden anne ve kızı, kendilerini kurtarmak için çok çaba harcadıklarını söyledi.

POLİSLER GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNE GİTTİ

Anne ve kızı dün yaşanan sel felaketinde kurtaran Komiser Yardımcıları Hakan Gür ve Kadir Gönüllüer, bugün geçmiş olsun ziyareti için evlerine gitti. Kendilerini ölümden kurtaran polis memurlarını karşısında gören anne ve kız sarılarak teşekkür etti. Komiser Yardımcısı Hakan Gür yaptığı açıklamada, “Biz zaten bölgedeydik, anonsu duyunca hemen geldik. Biz hemen suları yararak, kapıyı kırmaya çalıştık. Amacımız bir an önce kadınları kurtarmaktı. O anda kendi annemiz, kız kardeşimiz olarak gördük. Kadınların sesini duyunca suyu unutup tekme ve çekiç darbeleri ile kapıyı kırdık”  ifadelerini kullandı.

O dakikaları anlatan komiser yardımcısı Kadir Gönüllüer ise “Mazgalla kapıyı kırdık. Su tamamen boşaldı. İçeriye girdik, mutfak tarafında ses duyduk. Mutfak kapısının önüne dolap devrilmişti. Dolabı çektik ve hep beraber aileyi dışarıya çıkardık”  dedi.

“ÖLECEĞİMİZİ DÜŞÜNDÜK”

Sağanak yağış başlayınca evlerine su gireceğini anladıklarını ve evde bulunan halı ve eşyaları topladıklarını söyleyen Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Sude Oğuzman,  daha sonra bir anda pencerelerin açıldığını ve içeriye su dolmaya başladığını belirterek, “Evden çıkmaya çalıştık; ama kapıyı açtığımızda benim boyuma yakın bir su üzerimize doğru akmaya başladı. Ardından mutfağa geçip masanın üzerine çıktık. Su yükselmeye devam ettiği için buzdolabı devrildi ve kapıyı sıkıştırdı. Sonra mutfaktaki eşyalar yüzmeye başladı. Çığlıklarınızı kimse duymadığı için bir süre sonra umudumuzu kestik, ölümü beklemeye başladık. Yarım saat, 45 dakika sonra polis ekibi gelmiş. Kapıyı tekme atarak açmaya çalışmışlar. Sesleri duyunca polis olduklarını ve bizi kurtarmaya geldiklerini anladık. Hemen seslendik, mutfakta olduğumuzu ve iki kişi olduğumuzu söyledik. Başta buzdolabı kapıyı sıkıştırdığı için açamadılar. Ardından zorlayarak kapıyı açtılar. Biri annemi, diğeri beni aldı ve ilk basamağa kadar yüzerek çıktık evden”  ifadelerini kullandı.

Kredi çekerek kaldıkları evi satın aldıklarını söyleyen İki çocuk annesi Nurgül Arslan ise, sel felaketinde bütün eşyalarını zarar gördüğünü, canlarını zor kurtardıklarını ve çantasını bile kaybettiğini dile getirdi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK
İsmim Mehmet 29 yaşındayım. Uzun yıllardır web sektöründe haber ve içerik siteleri yönetiyorum. Güncel konular objektif haberler için aktuel.net sitemizi kurduk. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tarafsız haber, hür yorum mantığı ile hareket ederek sizlere gündem haberlerini ulaştırmaya çalışıyoruz.
https://www.aktuel.net/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.