Bakan Zehra Zümrüt Selçuk İşsizlik Maaşı İçin Tarihi Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram öncesinde işsizlik maaşı ödemelerinin yapılacağını duyurdu. Daha önce de emekli maaşları hakkında açıklama yapan Bakan Selçuk, 31 Mayıs tarihinde işsizlik maaşının da hesaplara geçeceğini açıkladı. Emekli Sandığı ve memur emeklisi maaşları ise Haziran'ın 3’üne kadar yatırılacak.

 Bakan Zehra Zümrüt Selçuk İşsizlik Maaşı İçin Tarihi Açıkladı

26.05.2019 - 13:33

Güncelleme : 26.05.2019 - 13:45

Bayram öncesinde güzel haber bekleyenler için işsizlik ödemelerinin tarihi belli oldu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Bugün bir açıklama yaparak işsizlik ödeneği ile çalışma ödeneği ödemelerinin Bayram öncesinde 31 Mayıs tarihinde yapılacağını duyurdu.

5 HAZİRAN’DA ÖDENECEKTİ

İşsizlik maaşı ödemeleri 5 Haziran tarihinde yapılıyordu. Ancak Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 4 Haziran tarihine denk geliyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün yaptığı açıklamada kimsenin mağdur durumda kalmaması için ödemelerin 31 Mayıs tarihinde yapılacağını söyledi. Vatandaşlar işsizlik ödeneğine olabilmek için PTT şubelerine kimlikleri ile birlikte başvuracak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.