Bakan Zehra Zümrüt Selçuk İşsizlik Maaşı İçin Tarihi Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram öncesinde işsizlik maaşı ödemelerinin yapılacağını duyurdu. Daha önce de emekli maaşları hakkında açıklama yapan Bakan Selçuk, 31 Mayıs tarihinde işsizlik maaşının da hesaplara geçeceğini açıkladı. Emekli Sandığı ve memur emeklisi maaşları ise Haziran'ın 3’üne kadar yatırılacak.

26.05.2019 - 13:33
26.05.2019 - 13:45
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Bayram öncesinde güzel haber bekleyenler için işsizlik ödemelerinin tarihi belli oldu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Bugün bir açıklama yaparak işsizlik ödeneği ile çalışma ödeneği ödemelerinin Bayram öncesinde 31 Mayıs tarihinde yapılacağını duyurdu.

5 HAZİRAN’DA ÖDENECEKTİ

İşsizlik maaşı ödemeleri 5 Haziran tarihinde yapılıyordu. Ancak Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 4 Haziran tarihine denk geliyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün yaptığı açıklamada kimsenin mağdur durumda kalmaması için ödemelerin 31 Mayıs tarihinde yapılacağını söyledi. Vatandaşlar işsizlik ödeneğine olabilmek için PTT şubelerine kimlikleri ile birlikte başvuracak.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim