Bakırköy Belediye Başkanının Yargılandığı Davada Karar çıktı

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy spor Vakfı'na ait bir inşaatın yıkılması sırasında bir işçinin hayatını kaybetmesinden sonra çıkan olaylara ilişkin yargılanıyordu. Davanın karar duruşmasında Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu hakkında 2 kişiye yönelik kasten yaralama suçundan 10 ay hapis cezası verildi. Mahkeme Kerimoğlu'nun cezasının ertelenmesine karar verdi.

 Bakırköy Belediye Başkanının Yargılandığı Davada Karar çıktı

24.05.2019 - 16:32

Güncelleme : 24.05.2019 - 16:32

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile birlikte 3 tutuksuz sanığın daha yargılandığı Bakırköy 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz 3 sanık ve müşteki ile avukatları katıldı. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu duruşmaya gelmedi.  Duruşmada müşteki Müşteki Mehmet Şeref Varan’ın avukatı Caner Cetiz, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun ceketini çıkararak müştekiye doğru yürümesi sonucunda diğer sanıklara azmettirdiğini iddia etti.

Müvekkilinin ceketini çıkardığına dair görüntülerine olmadığını belirten sağlık Bülent Kerimoğlu onun avukatı ise taraflar arasında husumet olduğunu ve yıkım sırasında da müştekilerin barikat kurarak polisi içeriye almayıp olay çıkarıldığını anlattı. Olayla ilgili Somut bir delil bulunmaması nedeniyle müvekkilinin beraatini talep eden avukatın Ardından diğer sanıkların avukatları da söz alarak müvekkillerinin beraatini istedi. Mahkeme heyeti kararını açıklamadan önce sanıklara son sözlerini sordu. Sandıklarda beraatini istediklerini söyledi.

10 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Savunmaların alınmasının ardından kararını açıklayan mahkeme soluk Bülent Kerimoğlu ve Zeynal Öncü’yü Kasten yaralama suçundan ayrı ayrı dörder ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti suçu işleyen sanıkların kamu görevlisi olmasını göz önünde bulundurarak cezalarını 6’şar aya çıkardı. Mahkemede gösterdikleri iyi hali nedeniyle sanıkların cezasına düşüren ayrı ayrı toplam 10 ay ceza verilmesine karar verdi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu na verilen ceza da Hükmün açıklanması gerekir bırakılırken diğer sanığın cezası da ertelendi. Mahkeme heyeti 5 sanık hakkında ise beraat kararı verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.