Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı Sonunda Patladı!

Süper Lig’in 32.haftasında Ankaragücü’nü 2-1 mağlup ederek zirveye tutunan ve haftaya Galatasaray ile Türk Telekom Arena’da şampiyonluk maçına çıkacak olan Medipol Başakşehir teknik Direktörü Abdullah Avcı maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

 Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı Sonunda Patladı!

13.05.2019 - 10:09

Güncelleme : 13.05.2019 - 14:11

Maçın ardından açıklama yapan teknik direktör Abdullah Avcı önce Galatasaraylı futbolcu Emre Akbaba’ya geçmiş olsun dileklerini iletti. Daha sonra da ülkedeki kısır döngüden bahsetmek İstediğini söyleyen Abdullah Avcı, “Biz bu ülkede futbol konuşuyoruz zannediyoruz. Ama futbolun evrensel boyuttaki ifade ettiklerini özümsemiyoruz. Müthiş bir genç nüfusumuz ve geniş yetenek havuzumun olduğu ülkede futbol adına ‘hakem hataları’ ve ‘bazı takımlar kollanıyor’ gibi konularla sınırlı kalması bizi ileri götürmüyor. İkinci madde adaletsizlik inancına tutsak oluş. Sorun adaletsizliğe dair inancın bizi tutsak etmesi. Yıllardır aynı kısır döngüde konuşup duruyoruz. Kim kollandı, kim kaydırıldı, kimin hakkı yenildi. Biz futbolu böyle okuduğumuz sürece, Ajax’ın başarılarını, Tottenhamı’ı, Liverpool – Barcelona, City -Tottenham maçlarına uzaktan bakmaya devam edeceğiz. Artık gerçekten yeter.” diye konuştu.

“BEN HAYATIMI FUTBOLA ADADIM”

Hayatını futbol oynadığını belirten Abdullah Avcı, Hayatı boyunca nasıl daha iyi olacağını sistemi nasıl kuracağınız mücadelesini verdiğini söyledi. Son dönemlerde gündemde olan bütün bu konuların inadına futbol konuşmaya devam edeceğini belirten Abdullah Avcı, “Neyi kazanacaksak saha içinde kazanmayı, neyi kaybedeceksek sahanın içinde kaybedeceğimi bilerek, ona göre davranırım. Ben inadına futbol konuşmaya devam edeceğim. Biz işaret parmağımızı başkasına gösterirken, orada üç parmağınız kendinize bakar.  Artık sebebi başkalarında değil kendine bakmayı öğrenmeli. Ben enerjimi futbola harcamaya devam edeceğim. Bu son zamanlarda yaşananlardan sonra samimi duygularımı size ifade ettim”  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.