Başakşehir’den Şok Fatih Terim Hamlesi! İsmi Kaldırılıyor..

Süper Lig'de sezon boyunca uzun bir süre liderlik koltuğunu kimseye kaptırmayan fakat son haftalarda sert bir düşüş yaşayarak zirveden inen Medipol Başakşehir, hafta sonu şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırmıştı. Türk Telekom Arena'da oynanan mücadelede rakibine 2-1 mağlup olan Başakşehir, sezona havlu atmış ve ligi ikinci sırada bitirmeyi garantilemişti. Maç içerisinde yaşanan gerginliklerin ardından basın toplantılarındaki münakaşalar, Başakşehir'in stadyum hamlesi ile devam edecek gibi gözüküyor.

 Başakşehir’den Şok Fatih Terim Hamlesi! İsmi Kaldırılıyor..

22.05.2019 - 16:32

Güncelleme : 22.05.2019 - 16:32

Spor Toto Süper Lig’de amansız bir şampiyonluk yarışını Galatasaray’a kaptırarak beklentilerin altında kalan Medipol Başakşehir, Galatasaray maçının ardından, yaşanan gerginliklerin bir numaralı ismi olarak Fatih Terim’i hedef göstermişti. Sarı Kırmızılı ekip ile gergin bir maçı tamamladıktan sonra açıklamalarla alevlenen fitil, Başakşehir’in stad isminin değişim kararı ile iyice harlanacak.

Son sezonlarda zirvenin bir numaralı adayı olan fakat son haftalarda yaşadığı düşüş ile şampiyonluğu hep rakiplerine kaptıran Başakşehir, bu sezon da benzer bir senaryo yaşadı. Kupayı Galatasaray’a kaptıran İstanbul ekibi, uzun süre konuşulacak bir hamle yapma kararı aldı.

Fatih Terim’in ismi verilen Başakşehir’in stadyumu, bir değişikliğe gidecek. Yönetim, iç saha maçlarını oynadığı stadyumda Fatih Terim’in ismini kaldırmak için harekete geçti. Türkiye Futbol Federasyonu ve  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne başvuracak olan Medipol Başakşehir, yeni stadyum ismi için de arayışlara başladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.