Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Ne Zaman Yapılacak 2019? Bekçilik Sınavı Nerede Yapılacak?

Bekçilik yazılı sınavı için adayların heyecan dolu bekleyişi sürüyor. Bekçi alımları için yapılan başvuruların sonuçları Geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve ön sağlık muayenesi yerleri belli olmuştu. Adaylar bu gelişmenin ardından bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını aramaya başladı. Peki, EGM tarafından yapılan bekçi alımı ne zaman olacak? Bekçilik yazılı sınavı 2019 ne zaman?

 Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Ne Zaman Yapılacak 2019? Bekçilik Sınavı Nerede Yapılacak?

12.05.2019 - 14:04

Güncelleme : 12.05.2019 - 14:13

Bekçi alımı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını başvuru yapan adaylar araştırmaya devam ediyor. Herkes gözünü kulağını Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelecek bir açıklamaya dikmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde bekçi alımı başvuru sonuçları açıklandı. Başvuruları kabul edilen adayların ön sağlık kontrolü ve yazılı sınava başvuru merkezleri de EGM tarafından açıklandı. Adaylar bekçi olabilmek umuduyla yazılı sınav için hazırlıklarına devam ediyor. Peki, 2019 bekçi alımı ne zaman olacak? 2019 bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak? İşte bekçilik yazılı sınavı tarihi ve yeri hakkında detaylı bilgiler…

2019 BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN?

Henüz Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bekçilik yazılı sınavı için bir tarih verilmedi. Daha önce yapılan bekçi alımı işlemlerinde sınav başvuruları tamamlanmasından 3 ay sonra gerçekleştirilmişti. Buradan yola çıkarsak 2019 bekçi alımı yazılı sınavı Temmuz ayında yapılabilir. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Bu konu hakkında bir açıklama yapılması durumunda sizlerle haberlerimizden paylaşmaya devam edeceğiz.

BEKÇİ ALIMI İÇİN NASIL BİR SÜREÇ İŞLEYECEK?

Başvuru yapan adaylar bekçi alımı başvuru sürecinin nasıl işlediğini de merak ediyor. Başvurusu kabul edilen adaylar için sözlü mülakat yapılacak. Adaylar sözlü mülakat sırasında 100 puan üzerinden değerlendirilirken 70 puan almaları durumunda yazılı sınava girmeye hak kazanacak.

2019 BEKÇİLİK SINAVI NASIL OLACAK?

Bekçi alımı yazılı sınavı için adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek. 120 dakika süre içerisinde adayları sorulan 100 soruların cevaplandırılması istenecek. 100 puan üzerinden yazılı sınavda en az 50 puan alan adaylar başarılı sayılacak. Adaylara; Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından sorular sorulacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.