Beşiktaş Sompo Japan’da Maaş Krizi!

Tahincioğlu Basketbol Ligi ekiplerinden Beşiktaş Sompo Japan, takımdaki oyunculara uzun süredir maaş ödeyemiyor. Ödenemeyen maaşlardan dolayı geçtiğimiz hafta basketbolcular, antrenmana çıkmayarak bu durumu protesto etmişti. Yönetim, bu ayın ortasına kadar tüm oyunculara ödeme yapma sözü vererek krizi daha da büyütmemek adına bir önlem almıştı.

 Beşiktaş Sompo Japan’da Maaş Krizi!

19.04.2019 - 12:32

Güncelleme : 19.04.2019 - 12:32

Oyuncular ve personeller ise hala maaş sıkıntısı yaşamaya devam ediyor. Özellikle yerli basketbolcular, uzun süredir maaş alamıyor. Yabancı oyuncular 2 ay geriden gelerek maaşlarını alırken, bu durum yerli oyuncular için 5 aylık bir süreye tekabül ediyor.

YERLİ OYUNCULARDAN PROTESTO

Ödenemeyen maaşlar ve yabancılara nazaran daha uzun süredir geriden gelerek maaş alma durumu, yerli oyuncuların protesto yapmasına sebebiyet verdi.

Yerli basketbolcular, maaşlarında yaşanan bu gecikmeler dolayısıyla son idmanlarını yabancı oyunculardan ayrı olarak idman yaptı. Durumun nasıl çözüme kavuşacağı soru işareti iken, Beşiktaş Sompo Japan personelinin de uzun zamandır maaş alamadığı öğrenildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.