Binali Yıldırım, Neden Uğur Dündar’ı İstediğini Açıkladı

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, atıldığı bir canlı yayında Ekrem İmamoğlu ile yapacakları ortak oturum için neden Uğur Dündar'ı istediğini açıkladı. Canlı yayını kabul ettikten sonra, bazı iddiaların gündeme geldiğini belirten Yıldırım; "Yandaş televizyonda yaparlar kendin çal kendin oyna yaparlar dediler. Burada bir şaşırtma yapmak istedim." ifadelerini kullandı.

 Binali Yıldırım, Neden Uğur Dündar’ı İstediğini Açıkladı

13.06.2019 - 15:23

Güncelleme : 13.06.2019 - 18:12

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Binali Yıldırım 16 Haziran Pazar akşamı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katılacakları ortak canlı yayın için neden Uğur Dündar’ı istediğini açıkladı.

“VAZGEÇMESİNİN NEDENİ CHP”

Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayın konusunda söyledikleri şu şekilde;

“İki sebepten dolayı Uğur Dündar’ı teklif ettim. Yandaş televizyonda yaparlar kendin çal kendin oyna yaparlar dediler. Burada bir şaşırtma yapmak istedim. Açık taraf olan biri. Benim için hiç mahzuru yok. Yeter ki bahaneleri kalmasın. Niye vazgeçtiğini anlayabilmiş değiliz. Sen soru soracaksın biz cevap vereceğiz, adaylar demokrasi bundan nasıl zarar görecekler dedim. Ben de tam onun için Dündar ismini telaffuz ettim. Niye? Bir kutuplaşmadır gidiyor. böyle mi kardeşim, madem ki bu kutuplaşmayı yumuşatacak bir süreç için Uğur Dündar bu işi üstlensin. Bu şekilde bir iletişim kurulsun. Bu fırsatı değerlendirebilirdi. Ancak büyük bir ihtimalle CHP’nin telkiniyle bu yayını yapmaktan vazgeçti. Kendisinin açıklamaları ne kadar kabul gördü ikna edici oldu bilemem. Ben ikna olmadım.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.