Binali Yıldırım’dan 23 Haziran Seçimleri Öncesi Canlı Yayında Önemli Açıklamalar

Cumhur ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 23 Haziran İstanbul seçimleri yaklaşırken Başkent Kulisi programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

09.06.2019 - 12:46
09.06.2019 - 12:46
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Cumhur ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayını ile ekranlara gelen Başkent Kulisi programında Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet’in sorularını yanıtladı.

MİLLİ TAKIM DESTAN YAZDI

Açıklamalarında önce Konya’da oynanan Türkiye Fransa maçını değerlendiren Binali Yıldırım; “Dün Konya’da oynanan maçta millilerimiz hakikaten destan yazdılar. Bu vesileyle başta Şenol Güneş’i ve oyuncuları kutluyorum. Hepsi gencecik kardeşlerimiz. Çok güzel bir iş yaptılar. Son Dünya Kupası Şampiyonu Fransa’yı Konya’da hizaya getirdiler. İzlanda maçı için de şimdiden başarılar diliyorum. Yıldırım Konya’daki başarının kulüplere destekle olduğunu belirtti ve amatör spor kulüplerine yapacakları desteğin artacağını söyledi.” ifadelerini kullandı.

23 HAZİRAN İÇİN SEÇİM KAMPANYALARI

Yıldırım, 23 Haziran seçimleri için yaptıkları kampanya sürecini de değerlendirerek, “Önceki kampanyada hem Ramazan’dı hem kampanya yaptık. Ramazan olunca kampanyanın şekli de tamamen değişiyor. Ağırlıklı olarak iftar öncesi başlıyor, sahur sonuna kadar yoğun bir program icra ettik. Çok da güzel oldu. Hem Ramazan’ın manevi havası hem de insanların gece boyunca hep ayakta olması kampanyayı çok verimli ve renkli hale getirdi. 31 Mart öncesi kampanyayla bu kampanyanın en belirgin farkı şu diyebilirim: Burada biz çok büyük toplulukların bir araya geldiği, açık hava mitingleri gibi etkinlik yerine birebir, yüz yüze küçük gruplar, STK’lar, kanaat önderleri, esnaf, sanatkar, emekli… Yani bütün toplum kesimleri İstanbul’da ben de varım diyen bütün paydaşlarla bir araya geldik, sohbet ettik. Onları dinledik, önerilerini aldık ve o şekilde çok dolu dolu bir Ramazan ayını geride bırakmış olduk.” diye konuştu.

UĞUR DÜNDAR’IN MODERATÖRLÜKTEN VAZGEÇMESİ

Binali Yıldırım’ın CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ile ortak canlı yayına çıkacağı canlı yayını Uğur Dündar’ın olmasını istediği iddiaları da soruldu. Yıldırım bu konuda; “CHP’den Uğur Dündar’a vazgeçmesi için telefon geldiğine dair sosyal medyada, çeşitli yerlerde laf dolaşıyor. Bu çok vahim durumdur. Ben açıkça sürekli bizim üzerimizden puan toplama gayretleri görüyorum. Uğur Dündar olsun dedim. Bu da bir anlamda şu mesajı veriyor: Biz sağ-sol fark etmez, bizim taraf sizin taraf demiyoruz. İstediğinizi seçin, biz İstanbul’u konuşalım. Benim yapmak istediğim bu ayrışmayı, kutuplaşmayı bir ölçüde ortadan kaldıracak ve ülkeyi daha birleştirici bir sürece sokmak. Sürekli bir yerlerde mevzilenip birbirlerine çeşitli mecralardan atış yapan ruh hali topluma da yansıyor, topluma zarar veriyor. Bu anlamda bir normalleştirmeye ihtiyaç vardı. Bunu başlatmak istedim ama karşı taraf burada samimi olmadığını ortaya koydu.” açıklamasını yaptı.

ORDU VALİSİNE HAKARET

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Vadisi’ne hakaret ettiği iddiaları daha Binali Yıldırım’a soruldu. Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun bir şekilde Kendini gözden geçirmesi gerektiğini belirterek; “Öfke kontrolü önemli bir şey. Dün de kendisine bir çağrı yaptım, bir özür bekliyorum. Vali devleti temsil ediyor. Vali kendisini ifade edemez, memurdur. Siyasetçi her türlü ağır eleştiriye hatta hakarete muhatap olabilir. Buna hazırlıklı olması lazım. Her önüne geleni doğrarsa bu olmaz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim