Binali Yıldırım’dan İstanbul Seçim Sonuçları Açıklaması: Adamlar Sağlam Çalmış

AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin verdiği kararı değerlendirdi. İstanbul'da oyların çalındığını belirten Binali Yıldırım, Yüksek Seçim Kurulu'nun suç duyurusunda bulunduğunu ve dolayısıyla sorumluların ortaya çıkacağını belirtti.

14.05.2019 - 10:32
17.05.2019 - 11:06
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli gelişmeleri değerlendirdi. Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin verdiği karar hakkında konuşan Yıldırım, yargının kararının herkesi bağlayacağını dile getirdi.

“OY YERİNİ BULDU MU BULMADI MI?”

İstanbul seçimlerinde vatandaşın üstüne düşeni yaptığını belirten Binali Yıldırım, seçimin ardından AK Parti olarak oyların yerini bulup bulunmadığının mücadelesini yaptıklarını dile getirdi. İtiraz sürecinde ise bazı anormal durumların ortaya çıktığını belirten Yıldırım, “Bunları gördükten sonra burada seçimin bir şaibe ile karşı karşıya kaldığı fikri güçlendi. AK Parti teşkilatı ve şahsım olarak öncelikle biz iptal ya da seçimin tekrarı fikrine itibar etmedik. Bizim başlangıçtaki alternatifimiz değildi. İlk etapta oyların tamamının yeniden sayılmasını istedik. (Oradan çıkan sonuca razı olacak mıydınız?) Gayet tabi.” ifadelerini kullandı.

“ADAMLAR SAĞLAM ÇALMIŞ”

Binali Yıldırım açıklamasının devamında, Kartal’da İlçe belediye başkanlık seçimi için 198 oy kullanıldığını meclis üyesi için 194 ve kendisi için ise 35 oyun kullanıldığını dile getirdi. Burada 163 oylarının çalındığını belirten Yıldırım, “Farketmesek ne olurdu? Görevli görmedi, uyudu, bilemedi. Tamam, hata yapmış olabilir, eyvallah. Bu hırsızlığı mübah mı gösterecek? Birisi girdi bir dükkana kasadan 100 bin TL’yi aldı çıktı, çıkarken fark ettiler döndü getirdi parayı yerine koydu. ‘Ne var diyor, 100 bin eksikti şimdi 100 bin’ini getirdik koyduk’ dese bunun adı hırsızlık olmayacak mı? Üstüne gidiyoruz tespit ediyoruz. Kısaca adamlar sağlam çalmış.

Eğer bu işe kim tepki veriyorsa, alınganlık yapıyorsa adres orasıdır. Ben isim vermiyorum, olayı anlatıyorum. Biz oy çalınmasını hırsızlığı tespit ettik. Oyların bir kısmını kurtardık, diğer kısmını kurtarmaya CHP engel oldu. CHP neden engel oldu? Engel olduklarına göre bir bildikleri var. Ben de bu kadar söylüyorum. Endişeleri yok idiyse o zaman bu şaibeleri bir ithamları ortadan kaldırmanın en güzel yolu oyların tümünün sayılmasıydı. Buna neden engel oldunuz? Her ne hikmetse bizimki yanlış yazılıyor.

Vatandaş oyunu vermiş. CHP’li seçmen de AK Partili de Saadet Partili de Vatan Partili de… Oy verenlerin suçu yok. Oy verdi geldi evine. Ondan sonra yapılan işlemleri yapanlar bu işin sorumlusudur. Onu söylemeye çalışıyorum.

Bizim güzel bir sözümüz vardır: Üslub-ı beyan ayniyle insan.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim