Binali Yıldırım’dan Kürt Seçmen Açıklaması

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım seçimlere Kısa bir süre kala Atv - A Haber ortak yayınında açıklamalarda bulundu.

 Binali Yıldırım’dan Kürt Seçmen Açıklaması

13.06.2019 - 15:16

Güncelleme : 13.06.2019 - 15:17

Binali Yıldırım, İstanbul’da yaşayan kürt seçmenlerle ilgili yaptığı açıklamada; “Kimsenin oyu kimsenin cebinde değil. Herkes adaylara bakıp karar verecek. Kürt vatandaşımızdan bu seçim daha fazla oy gelecek.”  ifadelerini kullandı.

“NE İSTERSENİZ SORUN DEDİM”

Ekrem İmamoğlu ile birlikte katılacağı canlı yayın konusunda da önemli açıklamalar yapan Binali Yıldırım, kendisinin soru isteme gibi bir adetinin olmadığını, hatta istenilen her şeyin sorulabilecek yine açıkça belirttiğini söyleyerek; “Benim zihnim çok berrak. Bildiğime bildim derim bilmediğimi bilmiyorum derim. Arkadaş bir yalan söyledi. Yatsı olmadan yalanı ortaya çıktı. Yalanı da hatayı da kabul etmek erdemdir. Tamam kardeşim yalan de ve özür dile bu iş bitsin. Belli olmayan moderatörden ben nasıl soru alabilirim. Yalan ortaya çıktı yoluna devam etti. Özür dile ne kaybedersin ki? İspat et edemezsin. Kimden istedi moderatörden o da çıkıyor ki benden istemedi. Sakin olsun öfke kontrolü önemli bir şey. Belki bunun piyarcıları kampanya akılları buna bir şey söylüyor oda açıklama yapıyor.” ifadelerini kullandı.

“HEVESİNİ KURSAĞINDA BIRAKMAYALIM DEDİM”

Ortak canlı yayın konusunda açıklamalarına devam eden Binali Yıldırım; “Bu arkadaşın bu hevesini de kursağında bırakmayalım, gelsin konuşalım dedim. Uğur Dündar’ı ben teklif ettim. Hem yayın yapılsın diyorlar hem de yandaş televizyonda yaparlar diyorlar. Ben öyle olmadığını ortaya koydum. Ben kim istiyorsa o gelsin dedim.” diye konuştu.

“KÜRT SEÇMENDEN EN ÇOK OY ALAN HDP İLE BERABER AK PARTİDİR”

İstanbul’da yaşayan Kürt seçmenler hakkında da konuşan Binali Yıldırım;  “Kimsenin oyu kimsenin cebinde değil. Herkes adaylara bakıp karar verecek. Aynı kişiye oy vermiyorlar. Bu bizim demokrasinin güzelliği. Bölgede HDP ile beraber en fazla olan AK Parti’dir. Bize bölge halkından oy geldi. Bu seçimde de gelecek buna inanıyorum. İstanbul’da o bölgenin insanına en iyi hizmeti ben yaparım. Gidin Diyarbakır’a yollarına bakın havaalanına bakın… Kürt vatandaşımızdan bu seçim daha fazla oy gelecek.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.