Burak Yılmaz attığı gollerle Beşiktaş taraftarına kendini sevdirdi

Burak Yılmaz'ın siyah beyazlı forma fiyen Beşiktaş'a transfer olmasında birçok dedikodu ortaya atılmıştı ama bu dedikodular dün oynanan Bursaspor-Beşiktaş maçında tarihe gömüldü. Attığı 2 gol ile sahadan Beşiktaş'ın gülerek ayrılmasını sağlayan Burak Yılmaz, taraftardan da tam not aldı.

 Burak Yılmaz attığı gollerle Beşiktaş taraftarına kendini sevdirdi

10.02.2019 - 19:12

Güncelleme : 10.02.2019 - 14:00

Ara dönemde Beşiktaş’a transfer olan Burak Yılmaz, profesyonel kariyer hayatında Trabzon’da ve Uzak Doğu’da forma giymişti. Şimdi ise siyah beyaz forma ile Vodafone Arena’da çime ayak basan Yılmaz, ilk maçındaki performansı ile taraftarın sevgisini kazandı. Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye transfer olan Tolgay Arslan ile ilgili gündemden düşmeyen haberler neticesinde Burak Yılmaz ile taraftarın arası nasıl olacak merak ediliyordu. Dün oynanan Beşiktaş ile Trabzonspor karşılaşmasında 2 golü ile Beşiktaş’a 3 puan kazandıran Burak Yılmaz taraftardan ve yönetimden tam not aldı.

25. DAKİKADAN SONRA BEŞİKTAŞ KONTROLÜ ALDI

Savunması ve ligde en az gol yiyen takım olarak bilinen Bursaspor savunması, 25. dakikadan sonra Beşiktaş’ın koyduğu ağırlığa fazla dayanamadı. Beşiktaş’ın hücum gücü ve taktiksel hamleleri ile sürekli olarak şut imkanı bulan Beşiktaş, birçok gol kaçırdı. Tartışmalı pozisyonların yaşandığı maçta Beşiktaş 25. dakikadan sonra kontrolü ele aldı ve ağırlığını koyarak çeşitli şutları kale il buluşturdu.

BURAK OLMASAYDI BEŞİKTAŞ KAZANAMAZDI!

Hürriyet Gazetesi’nin yazarları arasında olan Gültekin Onay’ın yazdığı yazıda Burak Yılmaz’ın forma giyişinin Beşiktaş’ın sahadan gülerek ayrılmasına sebep olduğu yazıyor. Tam olarak ‘dün Burak olmasaydı, Beşiktaş maçı kazanamazdı’ yorumları ile Burak Yılmaz’ın tecrübesini ve yeteneğini ortaya koyan Onay’ın yorumları gibi birçok gazeteci aynı yorumu yaptı. Burak Yılmaz siyah beyaz forma ile tekrar eski performansına kavuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.