Bütün Dünya Bu Açıklamayı Bekliyordu! ABD Başkanı Trump’tan Çin’e Gözdağı

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla kendileri ile ticaret anlaşması yapmaması durumunda Çin'in büyük zararlar vereceğini söyleyerek Gözdağı verdi.

 Bütün Dünya Bu Açıklamayı Bekliyordu! ABD Başkanı Trump’tan Çin’e Gözdağı

13.05.2019 - 15:22

Güncelleme : 13.05.2019 - 17:21

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabını etkili bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Son olarak Çin için yeni yaptırımlar getiren kararnameye imzalayan Trump bu defa da sosyal medya hesabından Çin’i hedef alan açıklamalar yaptı. ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in kendi ülkesi ile ticaret Anlaşması yapmaması durumunda büyük zararlar göreceğini açıkladı.

İKİ ÜLKE ARASINDA TİCARET SAVAŞLARI DEVAM EDİYOR

ABD ve Çin arasında 1 yıldan bu yana ticaret savaşı devam ediyor. Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı,  Ticaret Savaşı müzakerelerinin son toplantısına katılmak üzere geçtiğimiz hafta perşembe günü ABD’ye gitmişti. Ancak yapılan bu görüşmelerden Çin başbakanı eli boş olarak geri döndü. 2 gün boyunca Çin ve ABD heyetleri arasında yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı.

Cuma günü ABD Başkanı Donald Trump Çin mallarına 200 milyar dolar tutarındaki tarifenin yüzde 10’dan yüzde 25’e çıkarılmasını öngören kararnameyi imzaladı. Bu karara tepki gösteren Çin Ticaret Bakanlığı ise; “Bundan derin üzüntü duyuyoruz. Gerekli karşı önlemleri almak zorunda kalacağız.”  açıklamasını yaptı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.