Çin Washington Post ve Guardian’ın İnternet Sitelerine Erişim Engeli Getirdi

Çin ve ABD arasında Soğuk savaş devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaşamanı bu ay krizinin ardından Çin, ABD'nin Washington Post ve İngiltere'nin Guardian gazetelerinin internet sitelerine ülke genelinde erişim engeli getirdi.

09.06.2019 - 18:04
09.06.2019 - 18:04
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Çin’de yayın yapan South China Morning Post gazetesinin internette uygulanan sansürleri takip eden “Greatfire.org” internet sitesine dayandırdığı haberinde Çin yönetiminin Washington Post ve Guardian’ın internet siteleri hakkında erişim engeli kararı getirdiği belirtildi. Haberin devamında hafta sonundan itibaren her iki internet sitesine de ülke genelinde erişimin olmadığı bildirildi.

ÇİN YÖNETİMİNDEN BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Konu ile ilgili için yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmazken söz konusu 4 Haziran 1989’da Tiananmen Meydanı’nda demokrasi yanlısı gösterilerin kanlı şekilde bastırılmasının 30. yıl dönümü olması nedeniyle alındığı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim