Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de çiftçilerle iftar yemeği nerede. İstanbul seçimini tekrarlanması hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hiç kimsenin yargıya tutulamayan Hakkı olmadığını belirterek hukuka aykırı davranmaları nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu üyelerine çete diyenlerin demokrasiden nasibini almadığını dile getirdi.

 Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

15.05.2019 - 11:51

Güncelleme : 17.05.2019 - 11:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çiftçilere Beştepe’de iftarda bir araya geldi. Gündeme dair burada önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi çiftçilerin cesaretleri ve mücadeleleri ile asil bir duruş sergilediğini tanklara meydan okuduğunu dile getirdi.

TÜRKİYE İTTİFAKI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında; “Siz dik durduğunuz sürece hiçbir zaman ufkumuz darbelere karartılamayacaktır.

Türkiye İttifakı diyorum, çünkü yaratılanı yaradandan dolayı seviyoruz.

Hırsları için Türkiye gemisinin altını oyanlara inat hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, teröre ve şiddete tavır alan tüm vatandaşlarımızı asgari müştereklerde bir araya getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

“BU TOPRAKLARDAN DARBE ÇIKMAZ BEREKET ÇIKAR”

Türkiye’nin topraklarından sadece Bereket çıkacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Milli irade düşmanları istemese demokrasimizin kalitesini, kalibresini yükseltmeyi sürdüreceğiz.

Milletimizin söz söylediği en büyük arena sandıklardır. Sandık demokrasinin namusu, milletin onurudur. Biz bugüne kadarki mücadelelerimizin hepsini sandıktan çıkan iradeden aldığımız güçle kazandık.” diye konuştu.

İSTANBUL SEÇİMİNİN YENİLENMESİ

İstanbul seçimlerine de değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Tek parti döneminde olduğu gibi sandık sonucunu kendi keyfine göre dizayn etmesine izin vermedik, bugün de vermeyeceğiz. Sandığa gölge düşmüşse en doğru yol yeniden milletin hakemliğine başvurmaktır. Hiç kimsenin mızıkçılık yapmaya, bu yol açıldığı için karşısındakileri ve yargıyı suçlamaya hakkı yoktur. Hukuka uygun karar aldıkları için YSK üyelerine ‘çete’ demek, demokrasiden nasibini almamaktır. Türk demokrasisinin tüm kurul, kural ve teamülleriyle işlemesinden kimse korkmamalıdır.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.