Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika Açıklamaları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde önemli açıklamalar yaptı. BM Güvenlik Konseyi'nde beş ülkenin Adalet dağıtıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir şey olmadığını dile getirerek, “Dünya 5'ten büyüktür çağrımız aslında bir adalet arayışının gereğidir. Şu anda Arakan'da Libya'da Filistin'de Kudüs'te adalet mi var? Adalet dağıttığını söyleyenler sadece insanlara nasihat çekiyor ve insanları aldatıyorlar." ifadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika Açıklamaları!

22.05.2019 - 15:13

Güncelleme : 22.05.2019 - 16:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı açıklamasında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ndeki 5 ülkeye gönderme yaparak, “BM Güvenlik Konseyi’nde 5 ülke güya adalet dağıtıyor. Yok böyle bir şey. Dünya 5’ten büyüktür çağrımız aslında bir adalet arayışının gereğidir. Şu anda Arakan’da Libya’da Filistin’de Kudüs’te adalet mi var? Adalet dağıttığını söyleyenler sadece insanlara nasihat çekiyor ve insanları aldatıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ADALET TEŞKİLATI FETÖ’NÜN AĞIR SALDIRILARINA MARUZ KALDI”

Adalet konusunda Türkiye’nin son derece hassas bir ülke olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Adalet teşkilatımız bir dönem FETÖ’nün ağır saldırılarına maruz kaldı. Son 17 yıldır fiziki imkanlarından insan kaynağına kadar her alanda adalet teşkilatını güçlendirmeye çalıştık. Adalet yolundan sapanların akıbeti yine hukuk içinde hesap vermektir. Kalplerin sapkın ideolojisinde kiralamış olanların adalet dağıtması mümkün değildir.” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.