Darp Olayında Kan Donduran İddia!

Antalya’da yaşanan olayda S.D. (18) adlı lise öğrencisini, ormanlık alana götürüp darp etmişlerdi. 4'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına başlandı.

 Darp Olayında Kan Donduran İddia!

15.05.2019 - 13:12

Güncelleme : 15.05.2019 - 13:36

Antalya’da yaşanan olayda S.D. (18) adlı lise öğrencisini, ormanlık alana götürüp darp etmişlerdi. 4’ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına başlandı.

31 Ocak Perşembe günü Antalya’nın Kepez ilçesi Mazı Dağı mevkilerinde ormanlık alanda yaşanan olayda 4’ü kız 6 kişinin S.D. isimli kız öğrenciyi ormanlık alana götürüp darp ettikleri anları cep telefonuyla çektikleri görüntüler basına yansıyınca şüpheliler gözaltına alındı.

Yasin Kamay (22) ile Kazakistan uyruklu Amina Sufiyeva (18) tutuklandı. M.S M.G ve S.D.K ise yaşları 18’den küçük olduğu için Çocuk Suçları Soruşturma Savcılığındaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. S.D.K tutuklandı, M.S ile M.G, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Askerden raporlu olarak gelen Mehmet Can Yörük (20) de adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

MAHKEMEDE YÖRÜK DE TUTKLANDI

Adli kontrol şartıyla serbest kalan Mehmet Can Yörük hakkında hazırlanan iddianame, Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede sanıkların , ‘birden fazla kişi tarafından silahla yağmaya teşebbüs’, ‘çocuğa yönelik birden fazla kişiyle birlikte cebir, tehdit kullanarak silahla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçlarından 23’er yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Mahkeme Başkanı adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mehmet Can Yörük’ünde tutuklanmasına karar verdi. Diğer yandan tutklu sanık S.D.K ile tutuksuz sanıklar M.S ve M.G’nin dosyaları ayrıldı.

GÖRÜNTÜLERİ KAYDETMİŞLER

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesince görülmeye başlanan davanın ilk duruşması 4 saat sürdü Duruşmaya tutuklu sanık Amina Sufiyeva, Yasin Kamay ve Mehmet Can Yörük ve S.D’nin taraf avukatları da katıldı. S.D duruşmada olay gününü anlattı. Sanıkların otomobiline evine gitmek için bindiğini ancak kendisini kandırarak ormanlık alana götürdüklerini ifade etti. S.D. “Ormanlık alanda S.D.K, Amina Sufiyeva ve M.S. bana tekme ve tokat attı. Mehmet Can Yörük de yaşananları cep telefonuna kaydetti. Daha sonra Yasin  Kamay da beni tokatlamaya başladı” dedi.

BIÇAĞI BOĞAZIMA DAYADI

Yasin Kamay’ın arabasından  ‘sallama’ diye tabir edilen bıçağını alarak boğazına dayadığını söyleyen S.D. şunları da ekledi: “Yasin, bıçak boğazımdayken ‘Bir daha benim ağzımdan Amina ile konuşacak mısın’ gibi sözler söyleyerek beni tehdit etti. ‘Biz burada ilk kez adam kesip biçmiyoruz. İlk defa adam dövmüyorum, ben kasabım. Eğer bu olup bitenleri ailene söylersen, seni buraya aynı şekilde getirir, doğrayıp gömerim’ dedi. Daha sonra ‘Akşam 20.00’de hazır olacaksın, benim bir arkadaşım var onunla bir iş halledeceksiniz. Ona zevk verdireceksin. Gelmezsen evinden zorla çıkartırım’ dedi. Ardından sanık Yörük ile beni orada bırakıp gittiler. Aracına bindikten sonra ise ” Mehmet Can Yörük’ün başına silah dayayarak ‘Seni burada öldüreyim mi?’ diyerek tehdit ettiğini, tokat atarak boğazını sıkmaya çalıştığını anlatan S.D. bunun üzerine otomobilden inip koşarak kaçtığını dile getirdi. Sanıklardan Amina Sufiyeva ise S.D.’nin erkek arkadaşı Yasin Kamay’a ,’Aminayı bırak gel benimle konuş’ şeklinde mesaj attığını görünce sinirlendiğini ifade etti. Erkek arkadaşı Yasin Kamay’ın telefonundan S.D.’ye mesaj atarakbuluşma ayarladığını dile getiren Sufiyeva S.D.’nin darp edilmesinin asıl nedeninin S.D.K.’yı ağabeyine dövdürmesi olduğunu iddia etti. Mağduru gasp etmediklerini söyleyen Amina Sufiyeva, S.D. ile daha önce apartman temizliğine gittiklerini ve bu işten alacağı olan 100 TL’yi istediğini iddia etti.

 SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Mahkemede sevgilisini de suçlayan Sufiyeva, “Yasin, S.D’ye ‘Benim askere gidecek arkadaşım var, onun gönlünü edeceksin. Saat 20.00’de hazır ol’ dedi. Daha sonra Mehmet Can Yörük’ün aracına bindirip bölgeden uzaklaştık” diye konuştu. Yasin Kamay ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek kavganın borç- alacak meselesinden çıktığını iddia etti. Döner bıçağını ortalığı sakinleştirmek için çıkardığını öne süren Kamay, kimseyi tehdit etmediğini söyledi. Sanık Mehmet Can Yörük de suçlamaları kabul etmedi ve S.D.’yi tabanca doğrultarak tehdit etmediğini söyledi.

KARAR

Mahkeme heyeti, sanıklar Amina Sufiyeva, Yasin Kamay ve Mehmet Can Yörük’ün tutukluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.