Davutoğlu Yenikapı’da Kılınan İlk Travih Hakkında Konuştu: “Siyasi Mesajlar Vermeyi Doğru Bulmadım”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında Yenikapı Milli İrade Meydanı'nda kılınan toplu Teravih namazı hakkında önemli açıklamalar yaptı. Ahmet Davutoğlu açıklamasında, "Ben prensip olarak görevlerim esnasında, dini atmosferin içinde siyasi mesajlar vermeyi doğru bulmadım." ifadelerini kullandı.

 Davutoğlu Yenikapı’da Kılınan İlk Travih Hakkında Konuştu: “Siyasi Mesajlar Vermeyi Doğru Bulmadım”

14.06.2019 - 12:28

Güncelleme : 14.06.2019 - 12:28

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Haziran seçimleri öncesi katıldığı bir televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Ramazan’ın ilk teravih namazının Yenikapı’da toplu olarak kullanılması konusunda da değerlendirmeler yapan Davutoğlu; “Ben prensip olarak görevlerim esnasında, dini atmosferin içinde siyasi mesajlar vermeyi doğru bulamadım. Bazen kaçamadığımız haller dışında cami içinde mümkün olduğu kadar izin vermemek lazım. Orası ayrı bir mekan. Orada ola ki farklı siyasi görüşlerden olanlar olur, sizinle aynı düşünmeyenler olur, sizi sevmeyenler olur. Oraya gelenler Allah sevgisiyle geliyor. Bunlara özen göstermek gerektiği kanaatindeyim. Tabii teravihin, açık bir alanda geniş katılımla kılınması güzel ama bunun siyasi bir anlam taşıması Ramazan’ın bu iklimine aykırı olur. Bizim bu birleştirici iklimi korumamız hepimiz için önemli.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.