Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Kritik Suriye Mesajları

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suriye konusunda önemli mesajlar verdi.

14.05.2019 - 17:57
17.05.2019 - 11:05
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün İstanbul’da Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu müzakere yüksek heyetinin başkanı Nasır Hariri’yi kabul etti. Twitter hesabından bu görüşmeye ilişkin paylaşımlar yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “(Suriye’de) Rejimin saldırıları, Soçi Muhtırası’nın açık ihlalidir ve Astana ruhuna aykırıdır. Anayasa Komitesi konusunda anlaşmaya yakınız.” dedi.

SURİYE’DE SON DURUM

Suriye’de 17 Eylül 2018 tarihinde Soçi’de imzalanan mutabakat rağmen rejim güçleri saldırılarını sürdürüyor. Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da 25-26 Nisan’da Türkiye İran ve Rusya arasında düzenlenen 12. toplantı sırasında saldırılar daha da yoğunlaştı. Rejim güçlerinin saldırıları son 2 haftadır aynı yoğunlukta devam ediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim