Diyarbakır’da Öldürülen Teröristlerden Biri Daha Gri Listede Çıktı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen terör operasyonu sırasında 3 Haziran tarihinde öldürülen teröristlerden birinin daha terörden arananlar listesinde gri kategoride olduğu anlaşıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3 Haziran tarihinde güvenlik güçleri tarafından Diyarbakır’ın Lice kırsalında düzenlenen terör operasyonunda 5 teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

GRİ LİSTEDE ARANIYORDU

Operasyonda öldürülen teröristlerden birinin İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde yer aldığı ve “Rızgar Torhildan” kod adlı Felat Kocakaya olduğu belirlendi. Öldürülen terörist, gri kategoride 300 bin lira ödülle aranıyordu.

Aynı operasyon kapsamında öldürülen 5 teröristin birinin ise “Zinar”  kod adlı Yusuf Kayran olduğu daha önce tespit edilmişti. Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda gri kategoride aranan ve etkisiz hale getirilen terörist sayısı ikiye çıktı.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.