Dünyaca Ünlü Hava Yolları Şirketi Türkiye’den Yüksek Maaşla Kabin Görevlisi Alacak

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden olan Katar Havayolları, Türkiye’den personel alımı yapıyor. Katar Havayolları’nın İstanbul’da düzenleyeceği kabin görevlisi alımı etkinliği ile ilgili internet üzerinden başvurular başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yapılacak olan etkinliğin yeri ve tarihinin daha sonra duyurulacağı belirtildi. Katar Havayolları kabin görevlisi alımı için başvuru son tarih 7 Temmuz 2019 olarak açıklandı. Başvurusu olumlu sonuçlananlar Doha’da yaşama şansını elde edecek.

Katar Havayolları, Türkiye – Katar arasında artan uçuş ve yolcu trafiğine paralel olarak Türk uçuş personeli almak için harekete geçti. Daha önce de Türkiye’den personel alımı gerçekleştiren şirket bu defa İstanbul’da bir işe alım etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor.

RESMİ KIYAFETLE GELMELERİ İSTENDİ

Şirket tarafından yapılan açıklamada, adayların etkinliğe resmi kıyafetle gelmeleri istenirken ilana başvuruların ise online olarak şirketin web sitesinden alınmaya başlandığı duyuruldu. Ayrıca ilanda etkinliğin tarihinin ve yerinin daha sonra açıklanacağı belirtilirken, adaylara sunulacak maaş ve sosyal imkanlar da daha sonra açıklanacak.

Katar Havayolları’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda “Rekabetçi tazminat ve avantaj paketleri sunuyoruz. Çok uluslu Kabin Ekibi Ekibimize katılın ve konaklama, yardım ve görev için ulaşım dahil olmak üzere vergisiz bir ücret paketinin tadını çıkarın”  ifadeleri kullanıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Katar Havayolları tarafından Türkiye’de yapılacak olan kabin görevlisi alımı için başvuru şartları şu şekilde;

Minimum 21 yaşında olmak

Parmak uçlarında minimum 212 cm yüksekliğe ulaşabilmek

Yazılı ve konuşma olarak akıcı İngilizce

Doha’ya taşınmaya istekli

Minimum lise mezunu

Başvuruda izlenecek yöntemler ise Hava Yolları şirketi tarafından şu şekilde açıklandı;

Online başvuru tamamlanacak

İşe alım ekibi özgeçmişi gözden geçirecek ve kısa listedeki başvuru sahiplerini e-posta yoluyla etkinliğe davet edecek

Etkinliğe katılıma hazırlık

Etkinliğe katılım daveti alan aday işe alım ekibi ile tanışacak. Adayın beraberinde başvuru kimliği, İngilizce güncel bir CV, Pasaportun fotokopisi ve bir vesikalık fotoğraf getirmesi isteniyor.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK
İsmim Mehmet 29 yaşındayım. Uzun yıllardır web sektöründe haber ve içerik siteleri yönetiyorum. Güncel konular objektif haberler için aktuel.net sitemizi kurduk. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tarafsız haber, hür yorum mantığı ile hareket ederek sizlere gündem haberlerini ulaştırmaya çalışıyoruz.
https://www.aktuel.net/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.