Dünyada Son Dakika! Suudi Arabistan’da İki Saldırı Birden

Suudi Arabistan Enerji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkede bulunan iki petrol pompa istasyonuna drone ile saldırı düzenlendiği duyuruldu.

 Dünyada Son Dakika! Suudi Arabistan’da İki Saldırı Birden

14.05.2019 - 15:40

Güncelleme : 14.05.2019 - 15:40

Suudi Arabistan Enerji Sanayi ve Maden kaynaklar bakanı Halid el-Falih, yaptığı son dakika açıklamasında Ülkenin doğusunda bulunan rezervuardan Batı sahilindeki limana Petrol Taşıyan boru hattı üzerinde bulunan iki petrol pompa istasyonunda Duran ile saldırı düzenlendiğini belirtti. Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yer alan Falih’in açıklamasında,  saldırının bu sabah saatlerinde meydana geldiği belirtildi.

YANGIN ÇIKTI

Drone ile düzenlenen saldırı sonucunda 8 numaralı istasyonda Yangın çıktığı belirtilirken pompa istasyonlarında Maddi hasar meydana geldiği ifade edildi. Falih açıklamasının devamında, milli petrol şirketi Saudi Aramco’nun saldırıların yaşandığı Petrol hattını akışı durdurduğunu da söyledi. Bölgede Petrol akışının normale dönmesi için hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten bakan, onarma Çalışmaları devam ederken petrol üretimi ihracatının aksamadığını ifade etti.

KÜRESEL EKONOMİYİ HEDEF ALIYOR

Saldırı hakkında konuşmaya devam eden bakan, son dönemlerde Körfez ülkelerinde önemli noktalara yapılan bu saldırıların sadece Suudi arabistan’ı değil küresel ekonomiyi ve dünyaya Petrol akışına Hedef aldığını söyledi. Vatan açıklamasının devamında, “bu saldırıların ayrıca Yemen’de İran destekli Husiler de dahil olmak üzere bu tür eylemleri yapan tüm terör gruplarına karşı koymanın önemini bir kez daha ortaya çıkardığını”  dile getirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.