Emeklilere Bin TL Bayram İkramiyesi 3 Haziran’da Yatacak

Ramazan Bayramı öncesinde 12 milyon emeklinin beklediği bayram ikramiyesi müjdesi Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verilmişti. Geçtiğimiz yıl başlayan ve bundan sonra her yıl verilecek olan emeklilere bayram ikramiyesi bu yıl yine 1000 TL olarak ödenecek.

 Emeklilere Bin TL Bayram İkramiyesi 3 Haziran’da Yatacak

01.06.2019 - 18:40

Güncelleme : 01.06.2019 - 18:40

Emeklilere bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek sorusu herkes tarafından merak ediliyor. İlk defa 2018 yılında Ramazan Bayramında ödenmeye başlayan ve bundan sonra sürekli hale geleceği açıklanan emeklilere bayram ikramiyesi bu yıl Ramazan Bayramında da 1000 TL olarak verilecek. Bayram öncesinde Bayram alışverişine çıkacak olan emekliler bu parayı bekliyor. Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih, Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı.

3 HAZİRAN GÜNÜ HESAPLAR YATACAK

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Ramazan Bayramı için emeklilere verilecek olan ikramiyelerin 31 Mayıs tarihinde hesaplara yatacağını duyurdu. Bakan Selçuk açıklamasında toplam ikramiye miktarının 10.7 milyar lira olduğunu dile getirdi.

Bakan Selçuk açıklamasının devamında, Emekli Sandığı emeklilerinin maaşlarını her ayın 1’i ile 5 arasında aldığını hatırlatarak, onların da mağdur olmaması için 3 Haziran 2019 Pazartesi günü maaşlarının hesaba yatırılacağını dile getirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.