Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiyesi 31 Mayıs Tarihinde Verilecek!

Ramazan Bayramı için emeklilere verilecek olan ikramiyenin tarihi belli oldu. 12 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesi 31 Mayıs tarihinde verilecek.

 Emeklilerin Ramazan Bayramı İkramiyesi 31 Mayıs Tarihinde Verilecek!

25.05.2019 - 10:20

Güncelleme : 25.05.2019 - 12:09

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ramazan Bayramı için yaklaşık 12 milyon emekliye verilecek olan ikramiye ödemesinin 31 Mayıs tarihinde yapılacağını duyurdu.

12 MİLYON EMEKLİYE 10.7 MİLYAR ÖDENECEK

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, Cuma günü emeklilere ödenecek olan ikramiyenin 17 milyar lira olduğunu söyledi.

Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları 1,2 ve 3 Haziran tarihlerinde hesaplarına yazılacak. Bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin Maaşlarının her ayın 1’i ila 5 arasında ödendiğini belirterek, 4 ve 5 Hazirana denk gelen aylık ödemelerini 3 Haziran 2019 tarihinde Pazartesi günü hesaplara geçeceğini söyledi.

Her zaman emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum“  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.