Erdoğan İle Putin Arasında Kritik Görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya devlet başkanı Vladimir Putin arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamaya göre ikili arasında İdlib konusu ele alındı.

 Erdoğan İle Putin Arasında Kritik Görüşme!

14.05.2019 - 11:03

Güncelleme : 17.05.2019 - 11:07

Twitter hesabından bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı iletişim dairesi başkanı Profesör Dr Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya devlet başkanı Vladimir Putin arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini duyurdu. Telefon görüşmesini ait detaylı bilgileri de sosyal medya hesabından paylaşan Fahrettin Altun şu ifadeleri kullandı;

İDLİB KONUSU ELE ALINDI

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra İdlib’te yaşanan son gelişmeler ele alınmıştır.

Cumhurbaşkanımız, rejimin amacının İdlib’te Türk-Rus işbirliğini sabote etmek ve Astana ruhunu zedelemek olduğuna işaret etmiş, İdlip’te gerilimin tırmanmasının Anayasa Komitesi’nin ihdası ve siyasi sürecin akamete uğratılması riskini de beraberinde getirdiğine dikkat çekmiştir.

Görüşmede her iki lider Soçi Mutabakatına olan bağlılıklarını teyit etmişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne dek Soçi Muhtırası’nın uygulanmasında önemli mesafe kat edildiğini, buna mukabil yaşanan saldırıların ortak hedeflere zarar verebileceğini belirtmiştir.”

BOSNA HERSEK KRİZİNİ DE KONUŞTULAR

Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında;

“Son olarak Bosna-Hersek’te yaşanan hükümet krizine de değinen Cumhurbaşkanımız, bölgenin uluslararası örgütlerle işbirliğini artırmasının barış ve istikrar için elzem olduğuna inandıklarını kaydetmiştir.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.