Erdoğan Rest Çekti: Şer Üçgenine Karşı Nasıl Davranmamız Gerektiğini Gördük

Ak Parti’nin Kızılcahamam kampının son gününde kapanışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını damga vurdu. Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ülkemize dayatılan kur, faiz, enflasyon şer üçgenine karşı nasıl davranmamız gerektiğini gördük. Ekonomik teröre teslim olmadık, olmayacağız” dedi.

 Erdoğan Rest Çekti: Şer Üçgenine Karşı Nasıl Davranmamız Gerektiğini Gördük

29.04.2019 - 20:11

Güncelleme : 30.04.2019 - 12:46

Ak Parti’nin Kızılcahamam Kampı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşma ile sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında çok ciddi, ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“EKONOMİK TERÖRE TESLİM OLMADIK, OLMAYACAĞIZ”

‘’Ekonomi güvenlikle beraber öncelik konularımızdan olacaktır. Saldırılar güvenliğimizle beraber ekonomimizi de hedef aldı. Son olarak Ağustos ayında kur, faiz ve enflasyon üzerinden saldırıya uğradık. Kısa sürede tedbirleri alıp normalleşme sürecine girdik. İhracatımızı 168 milyar dolar gibi tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. Ekonomik teröre teslim olmadık olmayacağız. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz. Bunun başka yolu yok. Yaşadıklarımız bile nasıl başa çıkacağımızı göstermiştir. 24 Haziran seçimlerinden bu yana yaşadıklarımız bize saldırılarla nasıl mücadele edeceğimizi gösterdi. Güvenlik siyaseti ile ekonomik ilişkilerin kasıtlı olarak birbiri ile çatıştırıldığı bir dönemden geçiyoruz. Elim kirlenir diye el sıkmayan bir belediye başkan adayımız varsa kaybeder ve kaybetti. Siz belediye başkanlarımız el de sıkacaksınız vatandaşlarımızla da kucaklaşacaksınız.”

“KİMLE OTURUP KALKTIĞINIZA DİKKAT EDİN”

“Arkadaşlar kimlerle oturuyorsunuz kalkıyorsunuz buna da çok dikkat etmeniz lazım. Hiç kimsenin şahsi ajandası Türkiye’nin ve Ak Parti’nin misyonunun önüne geçemez. Kendisini ülkesinden ve partisinden büyük görerek bu yolda yürümeye kalkanlar zaten başta kaybetmiştir. Böylelerinin Türkiye’ye ve de Ak Parti’ye kaybettirmesine de asla izin vermeyiz. Kendisine tanınan fırsatı, verilen imkanı kullanamayanların nöbeti devretmeye kabullenmek zorundadır.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.