Fatih Terim’den Fenerbahçe’ye Gönderme!

Ziraat Türkiye Kupası finalinde bugün Sivaslılar stadında oynanacak Akhisar-Galatasaray karşılaşması öncesinde Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim basın toplantısı düzenledi. Fatih Terim basın toplantısında Fenerbahçe kulübünden Rizespor maçı ile ilgili yapılan yorumlara yanıt verdi.

15.05.2019 - 14:47
15.05.2019 - 15:10
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Galatasaray’ın çok sayıda Türkiye Kupası kazandığı ve bugün bunları bir yenisini daha eklemek istediklerini belirten Fatih Terim, Türkiye Kupası’na önem verdiklerini, Çünkü Türkiye’deki en önemli iki şampiyonluktan biri olduğunu dile getirdi. Galatasaray taraftarı için bu haftanın kupa haftası olmasını dilediğini söyleyen Fatih Terim, “ Tam da kupa haftası diyorum. İnşallah da öyle olur” diye konuştu.

AKHİSAR MAÇI KADROSU NASIL OLACAK?

Basın mensuplarının Akhisar maçında kadroda bir değişiklik yapıp yapmayacağını sorması üzerine Fatih Terim, “Açıkcası yarın daha rahat karar veririm. Bu bir final maçıdır o ciddiyet içerisinde oynayacağımızı söyleyebilirim”  yanıtını verdi.

Fatih Terim yaklaşık 10 gün sonra Galatasaray’ın lig maçı için yeniden Sivas’a geleceğini belirterek, “Açıkçası Sivas’a son yıllarda hiç böyle güzel havada gelmemiştim. Ondan dolayı çok mutluyum. Daha önce kar ve soğuk oluyordu. Benim için Sivas’a gelmekte sorun yok. Benim doğum günüm de 4 Eylül. O yüzden bir daha, bir daha da geliriz. Kendimizi iyi hissettiğimiz yerlerden bir tanesi” dedi.

“ORGANİZE ANCAK AMATÖR BİR KÖTÜLÜK”

Fatih Terim basın toplantısı sırasında son dönemlerde Galatasaray’a yapılan algı operasyonu konusunda bir gazetecinin sorduğu soruya ise; “Kupanın dışına mı çıkalım? Vallah tabi enteresan bir süreç yaşadık. Galatasaray şu an öyle bir konumdaki yarışta olan olmayan, ilgili ilgisiz takımların başkanlarından yönetimlerine, medya mensuplarından, teknik adamlarına herkes kendi maçlarını bıraktı bizim maçları konuşuyor. Hukuki veya gerçekçi olmayan bir sürü argüman var. Karşılığı da yok bunun. Bunları esasında gülerek karşılıyoruz. Gündemde olan psikolojik tahrikler, bizim tarafa göre durum böyle. ‘Galatasaray Türkiye’dir’ lafının boşa edilmediğini bir kez daha gösteren bu yaklaşıma bizim camiamız, taraftarımız aslında çok alışkın. Tabir yerindeyse organize ancak amatör bir kötülük gözlemliyoruz. Eğer dediğim gibi hedefleri yarinki kupa veya pazar günkü maçsa bizi kızdırıp konsantrasyonumuzu bozmaksa, hepsine geçmiş olsun.” yanıtını verdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim