FETÖ’cü Adil Öksüz’ün Yeğenine Hapis Cezası Verildi

Terör örgütü FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri imamı ve darbe girişiminin kilit ismi olan firari Adil Öksüz'ün yeğeni Esmaül Hüsna Öksüz hakkında suçluyu kayırma suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası kararı verildi.

 FETÖ’cü Adil Öksüz’ün Yeğenine Hapis Cezası Verildi

14.05.2019 - 13:45

Güncelleme : 17.05.2019 - 11:06

Terör örgütü FETÖ’nün Sözde Hava Kuvvetleri imamı ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesini kilit ismi olan firari Adil Öksüz’ün yeğeni Esmaül Hüsna Öksüz, suçluyu kayırma suçundan yargılandığı davada 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık ve avukatlar katıldı. Mahkeme kararını açıklamadan önce duruşmada sana ait dijital materyaller ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporu hakkında bilgiler verildi. Bilirkişi raporunda dijital materyallerde herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı belirtildi.

SAVCI 15 YILA KADAR CEZA İSTEDİ

İstanbul Cumhuriyet Savcısı bilirkişi raporunun okunmasının ardından esas hakkında mütalaasını sundu. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanık hakkında daha önce silahlı terör örgütü üyeliği suçundan dava açıldığını Fakat bu suçun silahlı terör örgütüne yardım Sucu kapsamında kaldığını belirterek bu suçtan 15 yıla kadar ceza verilmesini istedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Sanık Öksüz, mütalaa karşısında yaptığı savunmada suçlamaları kabul etmeyerek beraatini talep etti. Müvekkilinin sadece soyadından dolayı yargılandığını savunan sanık avukatı ise, “İllaki bir suçlama yapılacaksa bu ancak ‘suçluyu kayırmaya teşebbüs’ suçundan yapılabilir. Bilirkişi raporunda da herhangi bir suç kaydına rastlanmadığı belirtiliyor. Beraat talep ediyoruz.” dedi.

2 YIL 1 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkemesi davaya ilişkin verdiği kararında tutuklu sanık hakkında suçluyu kayırma ya teşebbüs etmek’ suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmasını hükümette. Ayrıca mahkeme heyeti sanığın yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.