Göztepe’den TFF’ye Sitem!

Spor Toto Süper Lig'in bitimine 2 hafta kala, şampiyonluk yarışı kadar heyecanlı geçen kümede kalma savaşı nefesleri kesiyor. Alt sıralarda yer alan tüm takımlar, son 2 haftada maksimum puanları toplayarak kötü senaryoyu yaşamak istemiyor. Bu telaş devam ederken, ateş hattındaki ekiplerden biri olan Göztepe de duruma tepki göstererek TFF'ye saat isyanında bulundu. 

 Göztepe’den TFF’ye Sitem!

15.05.2019 - 16:42

Güncelleme : 17.05.2019 - 11:03

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Bursaspor deplasmanında sezonun en önemli maçına çıkacak olan Göztepe’de maç başlama saatlerine isyan var. İzmir ekibi, son haftalarda ateş hattında yer alan takımların maçlarının aynı gün ve saatte oynanması gerektiğini savunarak başvurularından olumlu sonuç alamadıklarını belirtti.

Son 2 haftada oynanacak mücadelelerde takımların aynı saatlerde karşı karşıya gelmesi gerektiğini savunan yönetim, TFF tarafından bu başvurularının reddedildiğini belirtti. Bu karara tepki olarak bir metin yayınlayan Göztepe kulübü, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

“Son 10 yılın 9’unda 33. haftada birbirini ilgilendiren maçlar aynı gün ve aynı saatte oynanmıştır. Lig tarihimizde belki de ilk defa son 2 haftaya girilirken ligden düşecek takımlardan sadece 1 tanesinin belirlendiği ve küme düşme hattında birçok takımın çok az bir puan farkıyla birbirleriyle yarıştığı bir sezon geçirmekteyiz. Kaldı ki Almanya, Belçika, Hollanda başta olmak üzere, dünyanın önemli liglerinde maç programı liglerin son haftalarında kulüplerden bir talep gerekmeksizin futbol federasyonlarının kendi iradesiyle aynı gün ve saatte oynanacak şekilde düzenlenmektedir.”

33. hafta fikstürüne bakıldığında küme düşme hattını ilgilendiren maçlardan ikisinin pazartesi, birinin ise pazar günü oynanacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Bu maçların pazartesi günü oynanması yönündeki kararı Türkiye Futbol Federasyonu hangi gerekçelerle vermiştir. Bu konuda yapılan müracaatlar hakkında kamuoyunu aydınlatmak zorundasınız. Bu onurlu mücadelenin gölgelenmemesi ve yıllarca sürecek polemiklere mahal verilmemesi adına yaptığımız bu başvurunun reddini tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Unutmayın ki sizin göreviniz, adalet dağıtmaktır. Hiçbir hakkaniyet esasına dayanmadan bu şekilde bir program yapan ve müracaatımıza rağmen bunu reddeden bir federasyonun takımlara adalet dağıtmasını mümkün görmüyoruz. Bu gerekçeyle mevcut Türkiye Futbol Federasyonu Göztepe’mizin gözünde yok hükmündedir.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.