Huawei’den Kritik Açıklama!

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, ABD tarafından bu ilişkilerin hemen yok edilemeyeceğini belirterek şartlar el verdiği süre boyunca ABD şirketleri ile devam edeceklerini söyledi.

Huawei yazılı bir açıklama yaparak, Huawei kurucusu Ren Zhengfei’nin görüşlerine yer verdi. Yapılan yazılı açıklamada ABD’nin yasalarla yönetilen bir ülke olduğunu ve sadece Huawei’nin değil, ABD’li şirketlerin de aynı kaderi paylaştığı belirtildi.

“ABD ŞİRKETLERİNİ SUÇLAYAMAYIZ”

Huawei tarafından yapılan yazılı açıklamada bu ortamda ABD şirketlerini suçlamanın mümkün olmadığı belirtildi. Bu şirketler Huawei’nin aynı kaderi paylaştığı belirtilirken, herkesin aynı piyasa ekonomisinin oyuncusu olduğu dile getirildi. Açıklamanın devamında her ülkenin kendi çıkarları olduğu belirtilirken, Bu süreçte bazı zararlar görülmesinin mümkün olduğu, zaman içerisinde bu zararların telafi edileceği ifade edildi. Açıklamada, Ancak liderlik ettiğimiz 5G gibi alanlara önemli bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Bu alanda rakiplerimiz 2-3 yıllık bir süreçte dahi bizi yakalayamayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

“BİZE ÇOK YARDIMCI OLDULAR”

Huawei kurucusu Ren Zhengfei tarafından yapılan açıklamanın devamında; “Birlikte çalıştığımız Amerikalı şirketlere de teşekkür ediyorum. 30 yıllık süreçte bugünkü duruma gelmemizde bize çok yardımcı oldular. IBM ve Accenture gibi markalar da dahil olmak üzere Huawei’ye danışmanlık hizmeti veren birçok Amerikalı şirket söz konusu. Bunun dışında uzun yıllardır çok sayıda ABD menşeili şirket ile yazılım ve donanım ürünleri kapsamında da ticari iş birliğimiz bulunuyor.” denildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Avatar
Furkan Tunahan
-Saklanacağın karanlık bahçedeki duvarım ben!.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.