İBB’den İstanbullulara Müjde Üstüne Müjde!

İstanbul büyükşehir belediye meclisi, toplu taşımada kullanılan öğrenci aylık mavi kart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirilmesini oybirliğiyle kabul etti. İBB Meclisi’nde bugün görüşülen diğer bir konu olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda kent genelinde bulunan toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bugün yaptığı toplantıda önemli kararlar aldı. Yapılan görüşmeler sonucunda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstanbul genelinde toplu taşıma araçları ile ücretsiz yolculuk yapılması için oybirliği ile karar verildi. AK Parti, MHP, CHP ve iyi Parti meclis üyelerinin oybirliğiyle aldığı karara göre 19 Mayısta toplu taşıma araçları vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

ÖĞRENCİLERİN MAVİ KARTINA YARI YARIYA İNDİRİM

İBB Meclisi tarafından öğrencilere de müjdeli haber geldi. Öğrencilerin kullandığı aylık mavi kart ücreti 85 liradan 4 liraya indirildi.

TOPLU TAŞIMA RAMAZAN BAYRAMI’NDA DA ÜCRETSİZ OLACAK

Ayrıca İBB Meclisi’nde toplu taşıma araçlarından Ramazan Bayramı boyunca da ücretsiz olarak hizmet vermesi oy birliği ile kabul edildi. AK Parti meclis grubu tarafından hazırlanan vatandaşların Ramazan Bayramı süresince toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması teklifi olumlu bulunarak meclise sevk edilmişti.

İBB Meclisi’nde bütün partilerin gruplarının Ramazan Bayramı dolayısıyla halkın yapacağı ziyaretlere katkı sağlamak amacıyla bu kararı oybirliği ile aldığı belirtildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Mehmet ÖZTÜRK
Mehmet ÖZTÜRK
İsmim Mehmet 29 yaşındayım. Uzun yıllardır web sektöründe haber ve içerik siteleri yönetiyorum. Güncel konular objektif haberler için aktuel.net sitemizi kurduk. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tarafsız haber, hür yorum mantığı ile hareket ederek sizlere gündem haberlerini ulaştırmaya çalışıyoruz.
https://www.aktuel.net/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.