İŞKUR 1 Milyon Eleman Arıyor! Gençlere Büyük İş Fırsatı

İŞKUR, yaz aylarında 1 milyon 252 bin personel alımı yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önceden açıkladığı “Sosyal Yardımlaşma Programı” doğrultusunda yaz aylarında 1 milyon 252 bin genç, İŞKUR bünyesinde istihdam edilecek. Gençler bulundukları şehirlerde haftanın üç günü eğitmenlik, yaşlı bakımı, Sosyal Hizmetler ve Koçluk gibi işlerde çalışarak yaz boyunca toplamda 2 bin 500 TL para kazanma şansı elde edecek.

 İŞKUR 1 Milyon Eleman Arıyor! Gençlere Büyük İş Fırsatı

03.06.2019 - 21:58

Güncelleme : 03.06.2019 - 22:00

İŞKUR, Sosyal Yardımlaşma Programı kapsamında yaz aylarında toplam 1 milyon 252 bin personel alımı yapacak. İŞKUR tarafından hazırlanan bu program sayesinde üniversite öğrencisi gençler yaz tatili boyunca 2 bin 500 tl kazanma şansına sahip olacak.

GENÇLER İLK DEFA SİGORTALI OLACAK

İŞKUR tarafından hazırlanan 3 aylık sosyal program doğrultusunda çalışan gençler, İlk defa sigortalı olacak. Bulundukları şehirde çalışma imkanına kavuşacak olan gençler, Haftanın üç günü eğitmenlik, yaşlı bakımı, Sosyal Hizmetler ve Koçluk gibi işler yapacak. Aynı zamanda İstanbul’da bulunan üniversite öğrencisi gençler İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Turizm imar, sosyal projeler, kültürel alanlar gibi bölümlerde kısmi olarak çalışacak.

HAFTADA 3 GÜN ÇALIŞACAKLAR

Yaz tatilinde iş imkanı kavuşan gençler, haftada 3 gün ve günlük 8 saat olmak üzere çalışacak. Program boyunca gençlerin 5 bine kadar izin kullanma hakkı bulunacak. Asgari ücret üzerinden günlük 68 lira alacak olan üniversite öğrencileri aylık yaklaşık 820 lira kazanacak.

3 ay sürecek olan yaz tatili boyunca çalışan öğrenciler sosyal çalışma programı kapsamında toplam 2 bin 500 lira para kazanmış olacak. Bunun yanı sıra gençler ilk defa İş hayatına atılmış ve aynı zamanda sigorta girişleri yapılmış olacak.

BULUNDUKLARI ŞEHİRDE ÇALIŞMA İMKANI

İŞKUR tarafından hazırlanan bu program sayesinde üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirde çeşitli işlerde çalışma imkanına sahip olacak. Bu yıl ilk defa yapılacak olan program her yıl Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında tekrar edilecek. Sosyal çalışma programına her yıl 100 bin üniversite öğrencisi gencin dahil edilmesi planlanıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.