İzlanda’nın Geç Başvuru Yalanı Ortaya Çıktı

A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda havalimanında uzun süre bekletilmesinin ardından gelen tepkiler üzerine İzlanda Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yapmış ve A Milli Futbol Takımının havalimanından hızlı geçiş hakkı için geç başvuru yapıldığını iddia etmişti. İzlanda Dışişleri Bakanlığı'nın iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

11.06.2019 - 0:11
11.06.2019 - 0:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milli takım kafilesi dün Konya’dan özel uçakla 6 saat süren yolculuğun sonunda Keflavik Havalimanı’na ulaşmış, daha sonra İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 3 saat boyunca pasaport kontrolünde bekletilmişti. Havalimanında milli takım futbolcularının özel eşyalarının detaylı şekilde aranması ve yapılan kötü muamele nedeniyle, Türkiye sert tepki göstermişti. Tepkiler üzerine İzlanda Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.

HIZLI GEÇİŞ TALEBİ GEÇ GELDİ İDDİASI

İzlanda tarafından yapılan açıklamada A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Birliği tarafından güvenli olarak tanınan (One Stop Security) veya Schengen bölgesindeki bir havalimanına gitmediği için standart uygulamalar gereği güvenlik kontrolünden geçirildiği ve uçağın inişi ile pasaport kontrolü arasında sadece 1 saat 21 dakika süre bulunduğu iddia edildi.

İzlanda Dışişleri Bakanlığı aynı zamanda, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın havalimanına varışından sadece saatler önce hızlı geçiş talebini gönderdiğini, bu nedenle de işleme konulmadığını öne sürdü.

Türk diplomatik kaynaklar ise yaptıkları açıklamada İzlanda’nın bu iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim