Kanser Düşmanı Acai Çileği

İçinde bulunduğumuz yüzyılda şüphesiz en korkunç hastalık kanser. Her yıl binlerce kişinin tedavisi olumsuz sonuçlanırken bilim dünyası bu amansız hastalığa çözüm aramakta. Klinik tedavi süreçleri kullanılan ilaçlar bir tarafa şu günlerde bilim dünyasını hayrete düşüren doğal bir çözüm gündemde

 Kanser Düşmanı Acai Çileği

08.08.2019 - 19:40

Güncelleme : 08.08.2019 - 19:40

İçinde bulunduğumuz yüzyılda şüphesiz en korkunç hastalık kanser. Her yıl binlerce kişinin tedavisi olumsuz sonuçlanırken bilim dünyası bu amansız hastalığa çözüm aramakta. Klinik tedavi süreçleri kullanılan ilaçlar bir tarafa şu günlerde bilim dünyasını hayrete düşüren doğal bir çözüm gündemde Acai Çileği kanser tedavisinde çok büyük etki gösteriyor işte Acai Çileği hakkında bilinmeyenler.

Kanser birçok çeşidi olan ölümle sonuçlanabilen oldukça riskli bir hastalıktır. Tedavisi mümkün olan kanseri yenmek araştırmalarda bulunan bilim insanları her geçen gün tıbbın bütük imkanlarından yararlanıyor. Peki kanseri önlemede ve kanserli hücreleri vücuttan temizlemede başarılı olan besinler olduğu söylesek… Artık grip kadar normal bir hastalık haline gelen kansere çare olarak besinler de yardımımıza koşuyor.

KANSERİN DERMANI ACAI!

Kanserli hücreleri öldürmede çok başarılı olduğu kanıtlanan Orta ve Güney Amerika’ya özgü olan Acai palmiye ağaçlarında yetişen acai meyvesi, kızılcık, ahududu, böğürtlen, çilek ve yaban mersininden daha zengin bir antioksidan kaynağıdır.
Araştırmalara göre, Acai 2009 yılında gerçekten popüler oldu. Acai çilekleri oldukça kırılgandır, bu nedenle onları Orta ve Güney Amerika dışında herhangi bir yerde bulmak zordur. Bu yüzden toz haline getirilmiş veya dondurulmuş acai çilekleri satılmaya başlandı.

Bazı meyvelerin doğal şeker oranı yüksektir. Acai çilekleri diğer meyvelere nispeten daha düşük şeker oranına sahip.

100 GRAM ACAI ÇİLEĞİNDE;

Kalori: 70
Karbonhidrat: 16
Yağ: 50
Proteinden: 4
A vitamini: 750 IU
Kalsiyum: 20mg
Sodyum: 10 mg
Lif: 2g
Şeker: 2g bulunuyor.

ACAI ÇİLEĞİNİN SAĞLIĞA YARARLARI

Acai çileği, tüm meyveler gibi birçok sağlık yararlarına sahip. İşte en önemli yararları…

ACAI KANSERİ ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUYOR

Acai çileğinde bulunan antioksidanlar dikkat çekici bir şekilde kanseri önlüyor. Özellikle lösemi gibi kanser hücrelerini öldürüyor. Araştırmalara göre, akciğer kanseri hücrelerinin yüzde 86’sını başarıyla öldürdü.

ACAI İŞTAHI AZALTARAK KİLO KAYBINA YARDIMCI OLUR

Araştırmalara göre, Acai, çoğu insan için kilo vermesin de etkili oldu.üksek yağlı diyetlerin olumsuz etkilerini azalttı.Acai, açlık şekerini ve glukozu dengelediği için ek besin görevi görür.

KANSERİ TEDAVİ EDEN BESİNLER

Kanser vücudun herhangi bir yerinde gelişebilir. Hastalık, hücrelerin kontrolsüz çoğalması ve normal hücrelere yer bırakmaması ile başlar. Bu, vücudun olması gerektiği gibi çalışmasını zorlaştırır. Kanser, birçok kişide oldukça iyi tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Gerçekte, artık hiç olmadığı kadar çok hasta kanser tedavisinden sonra hayatına devam etmektedir.

Kanserin evresi nedir?

Doktorlar ayrıca kanserin başladığı noktadan ne kadar yayıldığını ya da yayılma olup olmadığını bilmek isterler. Buna kanserin evresi adı verilir. Daha önce insanların kanserlerinin 1. evre, 2. evre olduğunu söylediklerine şahit olmuşsunuzdur. Kanserin evresini bilmek doktorların hangi tedavinin en iyi seçenek olduğunu seçmelerine yardımcı olur. Her bir kanser türünde, evreyi belirlemek amacı ile yapılan testler vardır. Kural olarak, düşük evre (örneğin 1. evre, 2. evre), kanserin çok fazla yayılmadığını gösterir. Daha yüksek rakamlar (3. evre, 4. evre gibi) hastalığın daha fazla yayıldığını gösterir. 4. evre en yüksek kanser evresidir.

Kanser hiç şüphesiz çağımızın en korkutucu hastalıklarından. Kanserle mücadelenin tedavisi olduğu gibi, doğa bulunan bazı besinler de buna yardım ediyor. Uzmanların araştırmaları sonucu ortaya çıkan 10 besin, kanserli hücrelerle mücadelede öne çıktı. Kanserle mücadele eden besinleri açıklayan uzmanlar, önemli açıklamalarda bulundu. İşte kanserli hücrelerin düşmanı olan o besinler…

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.