Kılık Değiştirdi Ama Kurtulamadı! ODTÜ Ormanında Yaşanan Olayda Yeni Gelişme

Ankara’da geçen 23 Eylül tarihinde iş insanı 41 yaşındaki Levent Cengiz’i ODTÜ Ormanı yakınında tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle aranan Recep A., yakalanmamak için saçını ve sakalını uzatarak kılık değiştirdi, ancak polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Oran Mahallesi’nde geçen 23 Eylül tarihinde meydana gelen olayda, vatandaşlar Turan Güneş Bulvarı üzerinde birkaç el silah sesi duyarak durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ODTÜ ormanının yakınında iş insanı Levent Cengiz’i tabancayla vurularak öldürülmüş şekilde buldu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Levent Cengiz’i öldüren kişilerin Recep A. ve Servet P. olduğu tespit edildi. Polis ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda 1 Ekim 2018 tarihinde katil zanlılarından Servet P.  yakalandı ve tutuklandı.

TANINMAMAK İÇİN KILIK DEĞİŞTİRDİ

Resmi belgede sahtecilik, Dolandırıcılık, Kasten adam öldürmek’ suçlarından aranması bulunan Recep A.’nın Ankara dışına kaçtığını belirleyen polis ekipleri izini sürmeye devam etti. Ankara’ya döndüğü belirlenen ve Çankaya ilçesi Birlik Mahallesi’nde bulunan bir evde saklandığı tespit edilen Recep A., polis ekipleri tarafından düzenlenen Şafak operasyonuyla kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

Cinayetin ardından tanınmamak için kılık değiştirdiği, saç ve sakalını uzattığı belirlenen zanlı işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

Annesi ile birlikte Birlik Mahallesi’nde yaşayan insanı Levent Cengiz’in olay gecesinde Recep A. ile telefonla görüştüğü ve daha sonra evden çıktığı tespit edildi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.