Koç Grubundan Soylu’nun Özel Jet İddialarına Yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na Koç grubu tarafından özel Jet tahsis edildiği iddiasına Koç grubundan yanıt geldi. Konu hakkında açıklama yapan Koç grubu, "Sosyal medya üzerinden yayılan iftiraların, Soylu'nun talihsiz açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş olmasını üzülerek takip etmekteyiz" ifadelerini kullandı.

 Koç Grubundan Soylu’nun Özel Jet İddialarına Yanıt

09.06.2019 - 16:59

Güncelleme : 10.06.2019 - 11:32

Koç grubu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gündeme getirilen Ekrem İmamoğlu’na özel jet tahsis edildiği iddialarına yanıt verdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Binali Yıldırım’ın da 3 Mart’ta Setair’den kiralanan helikopter ile yolculuğunu tercih ettiğini bu vesileyle ifade etmek isteriz.”  denildi.

“ŞİRKETİMİZ TİCARİ BİR İŞLETMEDİR”

Koç grubundan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Havacılık sektöründe 1990’dan bu yana hizmet veren şirketimiz Setair, ticari bir işletmedir” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bugüne dek siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının da aralarında bulunduğu çok sayıda özel ve tüzel kişiye uçakları ve helikopterleri ile havacılık hizmeti sunmuş, çeşitli uçuşlarda devlet erkânımızı da ağırlamıştır. Ayrıca geçmişte olduğu gibi bugün de seçim dönemlerinde siyasi parti temsilcileri tarafından Setair ve Setair gibi özel havacılık şirketlerinin araçlarının kiralandığı da bilinen bir gerçektir.”

“FATURALARI KESİLMİŞ, ÜCRETLERİ TAHSİL EDİLMİŞTİR”

“Sayın İmamoğlu’nun bahse konu olan uçuşları da bu kapsamda olup, havacılık sektöründe tanınan iki aracı şirket vasıtasıyla Setair’e ulaşmış, faturaları kesilerek uçuşlar öncesinde tahsilatları gerçekleşmiştir. İlaveten Sayın Binali Yıldırım da 3 Mart’ta Setair’den kiralanan helikopter ile yolculuğunu tercih ettiğini bu vesileyle ifade etmek isteriz.”

“DAHA FAZLA DETAY PAYLAŞMAYACAĞIZ”

“Müşterilerimizin ticari sır niteliği taşıyan bilgilerine duyduğumuz saygıyla, daha fazla detay paylaşmayı iş ahlakımıza uygun bulmuyoruz. Oluşan mevcut gündem itibariyle bu durumu izah ediyor olmaktan ötürü de hicap duyuyoruz. Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir. 90 yıllık tarihimiz boyunca Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir Topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.