Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak?Bayram Boyunca Hava Raporları

Sıcak havaların etkisi ile bayram tatilini dinlenerek geçirmek isteyenlere meteorolojinin son hava durumu tahminlerini sunuyoruz. Tatil süresinin Ramazan Bayramında olduğu gibi uzun olmaması deniz kenarında veya tatil köylerinde bayram tatilini geçirmek isteyenler için olumsuz sonuçlansada Kurban Bayramında nüfusun kısa süreliğine de olsa sirkülasyon etkisi göstermesi yadsınamaz.

 Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak?Bayram Boyunca Hava Raporları

09.08.2019 - 16:38

Güncelleme : 09.08.2019 - 16:38

Sıcak havaların etkisi ile bayram tatilini dinlenerek geçirmek isteyenlere meteorolojinin son hava durumu tahminlerini sunuyoruz. Tatil süresinin Ramazan Bayramında olduğu gibi uzun olmaması deniz kenarında veya tatil köylerinde bayram tatilini geçirmek isteyenler için olumsuz sonuçlansada Kurban Bayramında nüfusun kısa süreliğine de olsa sirkülasyon etkisi göstermesi yadsınamaz. Meteorolojinin bayram tatilinde hava tahmin raporları şöyle:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Kurban bayramı tatili süresince yurdumuzun sıcak havanın etkisinde kalacağı, bu hafta sonu Cumartesi (Arefe) günü Doğu Karadeniz kıyı kesiminde, Pazar günü (Bayramın 1. Günü) Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak yağışlar dışında Kurban bayramı sonuna kadar ülkemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Bu hafta yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşen ve hafta ortasından itibaren artmaya başlayan hava sıcaklıklarındaki artışın, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, hafta sonundan itibaren yurdumuzun güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı süresince bazı il merkezlerimizde beklenilen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara’da 32-35, İstanbul’da 30-33, İzmir’de 36-39, Trabzon’da 26-28, Samsun’da 28-30, Erzurum’da 29-32, Bursa ve Adana’da 35-37, Antalya’da 37-40, Diyarbakır’da 39-42 ve Aydın’da 40-43 dereceler arasında olması tahmin edilmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.