Marmaris’te Yolcu Otobüsü Alev Alev Yandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 25 yolcusu ile birlikte Şırnak’ta gitmek için hareket eden yolcu otobüsünden henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler otobüsün her yerini kaplarken 25 yolcu büyük tehlike atlattı.

Marmaris’ten Şırnak’a gitmek için yola çıkan 42 ZD 302 plakalı yolcu Otobüsü Marmaris Gökova karayolu Çamlı Mahallesi’nde seyir halinde olduğu sırada bir anda alev aldı. Otobüsten alevlerin yükseldiğini fark eden sürücü otobüse hemen kenara çekerek yolcuları aşağıya indirdi.

ALEV ALEV YANDI

Yolcuların otobüsten tahliye edilmesinin ardından alevler otobüsün her yerini kaplarken, yoldan geçen sürücüler o anları cep telefonu ile kaydetti. İhbar üzerine olay yerine ulaşan Jandarma ekipleri kısa süreli olarak yolda trafiği durdurdu. Bu sayede yangının diğer araçlara sıçraması önlenirken, otobüs tamamen yanarak küle döndü. Henüz yangının çıkış nedeni tam olarak bilinmese de motor kısmında bir arıza meydana geldiği ve bu nedenle başladığı tahmin ediliyor.

Otobüs sürücüsünün dikkati 25 yolcuyu ölümden kurtarırken yangının çıkış nedenini belirlemek üzere soruşturma başlatıldı.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.