Mars Yolculuğu 2020 İçin En Çok Başvuru Türkiye’den

NASA, 2020 Mars görevi için başlattığı tanıtım kampanyasında kullanıcıların isimlerini Mars’a göndermesine olanak sağladı. Kampanya 48 saat içerisinde yoğun ilgi görürken, kampanyaya en çok katılımı Türk vatandaşlarının gösterdiği öğrenildi.

2020 NASA Mars bileti Kampanyası 48 saat içerisinde yoğun ilgi gördü. Kampanyaya en çok Türkiye’den katılım gösterilirken Türkiye’nin ardından en çok bilet alan ikinci ülke Amerika Birleşik Devletleri oldu. NASAnın 2020 Mars görevi için başlattığı bu kampanyaya katılanlar isimlerinin yazdığı biletleri Mars’a gönderme imkanı bulacak.

NASA MARS BİLETİ NASIL ALINIR?

Sadece 48 saat olmasına rağmen yoğun bir ilgiyle karşılaşan NASA Mars bileti kampanyası internet üzerinden düzenlenen bir kampanya. 2020 yılında NASA’nın Mars görevi sırasında ismini uzaya göndermek isteyenler NASA’nın internet sitesine girecek ve burada bilgileri dolduracak. Hazırlanan biletler Mars 2020 uzay aracı ile birlikte Mars’a gönderilecek.

NASA 2020 MARS PROGRAMI NEDİR?

Mars 2020 projesine imza atan NASA, İnsansız izci aracı geliştirdi. 2020 yılında Mars’a gönderilecek olan bu araç eski mikrobik yaşam formu bulmak için çalışmaya başlatacak. Yeni araç 2020 yılının temmuz ve Ağustos ayında uzaya gönderilecek. Uzay aracı aynı zamanda Kızıl gezegenin yüzeyinde Toprak örnekleri toplayacak.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Avatar
Furkan Tunahan
-Saklanacağın karanlık bahçedeki duvarım ben!.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.