Meral Akşener’in Sözlerine MHP’den Sert Tepki

Meral Akşener'in açıklamaları hakkında konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Milliyetçi Hareket var olduğu sürece Türkiye'de bebek katillerine ve onların Terör örgütlerine, Siyasette onları temsil edenler eve Onları iyi göstermeye çalışanlara Geçit verilmeyeceğini ifade etti.

14.05.2019 - 11:10
17.05.2019 - 11:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik Öcalan açıklamaları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

“PANİKLEMİŞ ŞEKİLDE SAĞA SOLA SALDIRIYOR”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve iyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün birlikte düzenledikleri basın toplantısında yaptıkları açıklamalar hakkında konuşan Büyükataman, Meral Akşener’in “paniklemiş bir şekilde sağa sola saldırdığını” belirterek,  MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik olarak yaptığı, “Çok ilginç bir savrulma içinde. Dün ‘bebek katili’ dediği bugün ‘Öcalan’ oldu. Sanırım yakında ‘Sayın Öcalan’ diyecekler. Bu savrulmanın MHP’ye oy veren her seçmen açısından değerlendirileceğine inanıyorum.”  sözlerini hatırlattı.

“UZAKTAN KUMANDA İLE YÖNLENDİRİLİYOR”

Meral Akşener’in uzaktan kumanda ile yönlendirildiğini belirten Büyükataman;

“’MHP’ye oy veren her seçmen’ sözleri dolayısıyla tebrik ediyorum. Siyasetinin riya kokan ‘kardeşim’ kelimesini camiamız için kullanmamış olması bu şahsın açıklamalarındaki elle tutulur, takdir edilir tek kısımdır. Milliyetçi Hareket Partisine gönül verenler yaşanan süreçleri, gelinen noktaları oldukça iyi değerlendirmekte ve her seçimde gereğini yapmaktadır. Hanımefendi merak buyurmasın. Bizim milletimize sevdamız sandıkta onu seçmen olarak görmek değildir. Bizim milletimize sevdamız gönül bağı, kan bağı ve can bağıyladır. Bir, iki belediye daha almak adına ki zaten ancak o kadar alabilmiştir, PKK ile aynı ittifakta yer alanların bunu anlamasını beklememekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuel.net ilkeli yayıncılık anlayışından ödün vermeden girdiği bu yolda İstanbul’dan tüm dünyaya hitap eden global bir haber yayın organı olmayı kendisine hedef seçmiştir.

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve kültürel nabzını tutan yeni nesil sitemiz için haberin ‘objektif’ ve ‘tarafsız’ olması en az ‘haber’ olması kadar önem taşımaktadır.

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Yazarlar | Künyeİletişim