Meteoroloji’den 17 İl İçin Çok Önemli Uyarı! Dolu ve Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarısında tam 17 il için sağanak yağış beklendiği duyuruldu. Bugün öğleden sonra Ege, Marmara Bölgesi, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı ve dolu ile birlikte görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni uyarıya göre bugün öğleden sonra Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yerel olarak şiddetli olacağı tahmin edilen yağışlarla birlikte dolu yağışı da görülecek.

METEOROLOJİ’DEN SEL UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda sağanak yağış beklenen bölgelerde meydana gelebilecek su baskını, sel, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım ve ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli olunması istendi.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Melek Eren
Melek Eren
1988 yılında Balıkesir'de doğdu. Süleyman Demirel Üniversitesi mezunu. Yaklaşık 6 yıldan bu yana haber ve metin yazarlığı üzerine çalışıyor. Sektörün önde gelen bir çok haber sitesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.